Subskrybuj
Logo małeWyszukiwanie

Katarzyna Kacperczyk oficjalnie wiceministrem zdrowia

MedExpress Team

Piotr Wójcik

Opublikowano 25 stycznia 2024 10:41

Katarzyna Kacperczyk oficjalnie wiceministrem zdrowia - Obrazek nagłówka
fot. Piotr Wójcik
Premier Donald Tusk podpisał nominację Katarzyny Kacperczyk na stanowisko wiceministra zdrowia. Wcześniej, w latach 2013-2016 była ona podsekretarzem stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że Katarzyna Kacperczyk ma się zajmować m.in. inwestycjami oraz Krajowym Planem Odbudowy. Takiego przydziału obowiązków nie potwierdza jeszcze rzecznik Ministerstwa Zdrowia, Damian Kuraś.

Katarzyna Anna Kacperczyk to wieloletnia urzędniczka państwowa z doświadczeniem we współpracy międzynarodowej i wsparcia współpracy gospodarczej i inwestycyjnej. Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego, Instytutu Stosunków Międzynarodowych oraz prestiżowego Uniwersytetu Columbia w Nowym Jorku (ekonomia i zarzadzanie). Studiowała również w Instytucie Europejskim (sekcja prawa) na Uniwersytecie Kraju Sary w Niemczech oraz w ramach Programu Studiów Europejskich - w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Przez wiele lat pełniła wysokie funkcje urzędnicze i dyplomatyczne w Ministerstwie Spraw Zagranicznych, w tym pełniła funkcje dyrektora Departamentu Współpracy Ekonomicznej oraz podsekretarza stanu (2013-2016) odpowiedzialnego za wsparcie interesów polskiej gospodarki oraz polskich przedsiębiorstw. W latach 2005-2008 była dyplomatką Stałego Przedstawicielstwa RP przy Narodach Zjednoczonych w Nowym Jorku, gdzie odpowiadała między innymi za problematykę reformy Organizacji. Była doradcą w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Od 2018 roku zatrudniona w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, gdzie odpowiadała za rozwój współpracy międzynarodowej oraz nadzorowała i prowadziła projekty finansowane z środków krajowych i unijnych. Wykładała w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, w Krajowej Szkole Administracji Publicznej oraz w Uczelni Łazarskiego. W latach 2013-2015 była członkinią licznych komitetów rządowych, w tym Komitetu RM ds. Cyfryzacji, Komitetu Polityki Ubezpieczeń Eksportowych oraz Komitetu ds. Inwestycji o strategicznym znaczeniu dla gospodarki Jest ekspertem Centrum Stosunków Międzynarodowych. Posiada liczne wyróżnienia i nagrody, w tym: Złoty Krzyż Zasługi (2012), Wielki Order Korony Króla Belgii oraz Order T.G. Masaryka IV stopnia Prezydenta Republiki Czeskiej.

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także