Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner

Szpiczak plazmocytowy: Akademia Pacjenta

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 16 grudnia 2022 09:58

Szpiczak plazmocytowy: Akademia Pacjenta - Obrazek nagłówka
W najbliższą sobotę 17.12.2022 od godz. 10 rozpoczyna się konferencja z cyklu „Akademii Pacjenta”, organizowana przez Fundację Carita im. Wiesławy Adamiec, której celem jest działanie na rzecz wyrównania szans pacjentów ze szpiczakiem plazmocytowym, tak aby każdy mógł mieć dostęp do najnowszych metod leczenia.

Fundacja od lat edukuje zarówno w zakresie choroby, jak i praw pacjenta. Akademia Pacjenta będzie ostatnią w tym roku okazją, by podsumować osiągnięcia i wyzwania w temacie szpiczaka, dostępnych opcji terapeutycznych i diagnostycznych. Eksperci podzielą się z najświeższą wiedzą z uczestnikami wydarzenia. Podczas konferencji będzie miała miejsce prezentacja raportu „Leczenie szpiczaka plazmocytowego w Polsce – choroba, pacjent, system”.

W trakcie wydarzenia odbędą się prelekcje i dyskusje pomiędzy wybitnymi specjalistami, m.in.: prof. Lidią Gil, prof. Krzysztofem Giannopoulosem, dr Dominikiem Dytfeldem i Krzysztofem Łandą, byłym wiceministrem zdrowia. Gościem specjalnym konferencji będzie podsekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia Maciej Miłkowski.

„Koniec roku to najlepszy czas na podsumowanie, szczególnie kiedy podejmowane są ostatnie w tym roku decyzje wpływające na możliwości leczenia pacjentów ze szpiczakiem plazmocytowym. Chcemy odnieść się do wielu pozytywnych zmian wprowadzonych w tym roku dla naszych podopiecznych oraz poddać pod wspólną dyskusję, jakie są najpilniejsze niezaspokojone potrzeby medyczne pacjentów zmagających się ze szpiczakiem” – mówi prezes Fundacji Carita, Łukasz Rokicki.

Podczas wydarzenia przewidziane są udogodnienia dla uczestników, na miejscu dostępne będzie specjalistyczne stanowisko telemedyczne wyposażone w aparaturę pomiarową, które pozwoli przekształcić salę konferencyjną w profesjonalny gabinet medyczny. Uczestnicy Akademii będą mieli możliwość przeprowadzenia podstawowych badań diagnostycznych.

Udział w wydarzeniu jest możliwy zarówno stacjonarnie jak i on-line. Rejestracja dostępna pod linkiem: https://hematoonkologia.pl/webinary-dla-chorych/93-akademia-pacjenta.

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.