Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner

Wniosek o odwołanie prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych

MedExpress Team

Piotr Wójcik

Opublikowano 10 stycznia 2024 09:18

Wniosek o odwołanie prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych - Obrazek nagłówka
fot. R. Gronecki
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Agnieszka Dziemianowicz-Bąk złożyła na ręce premiera Donalda Tuska wniosek o odwołanie prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych prof. Gertrudy Uścińskiej z zajmowanego stanowiska. Zgodnie z zapowiedzią szefa rządu, nazwisko nowego prezesa poznamy w przyszłym tygodniu.

„Zakład Ubezpieczeń Społecznych to liczne zadania i obowiązki na rzecz bezpieczeństwa socjalnego Polek i Polaków, realizowane przez ponad czterdzieści tysięcy pracownic i pracowników zasługujących na godne warunki pracy i płacy. Nowe wyzwania w obszarze ubezpieczeń społecznych, jakie stawia przed sobą rząd koalicji 15 października wymagają nowego otwarcia, gwarantującego odpowiedzialne zarządzanie tak ważną instytucją”, napisała na portalu X ministra Agnieszka Dziemianowicz-Bąk.

Do sprawy podczas wtorkowej konferencji prasowej odniósł się premier Donald Tusk.

– Na mój stół trafił wniosek minister Dziemianowicz-Bąk, dotyczący odwołania, a w konsekwencji zmiany na stanowisku szefowej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Podpiszę zgodę w tej kwestii i dalej będziemy postępować szybko, zgodnie z procedurą. W przyszłym tygodniu poznamy nazwisko następcy lub następczyni na tym stanowisku – zadeklarował szef rządu.

Prof. Gertruda Uścińska zarządzała Zakładem Ubezpieczeń Społecznych od 2016 roku.

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także