Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner

Za nami I Kongres Zdrowia Seniorów

MedExpress Team

Piotr Wójcik

Opublikowano 1 lutego 2024 13:42

Za nami I Kongres Zdrowia Seniorów - Obrazek nagłówka
Czy da się określić, kto jest seniorem? Okazuje się, że niełatwo to zdefiniować. Udaje się za to bez problemu określić, co to znaczy „silver power”, jak nowe technologie mogą pomóc starszym pracownikom, ale i jak ważna jest czujność diagnostyczna u osób starszych oraz dlaczego warto pomyśleć nad kalendarzem szczepień również dla dorosłych.

Na I Kongres Zdrowia Seniorów składały się dwa bloki tematyczne: Silver Power oraz Wyzwania starzejącego się społeczeństwa. Innowacyjna formuła kongresu sprawiła, że oprócz tradycyjnych debat, można było też zobaczyć na żywo formy przekazu zarezerwowane dla mediów społecznościowych.

Pierwszą nowością była realizacja programu Wyszło na Zdrowie nie w studiu, lecz na scenie, z udziałem żywej publiczności. Gościem red. Iwony Schymalli była Renata Wozba z Instytutu Spraw Cyfrowych. Rozmowa dotyczyła roli i możliwości seniorów na rynku pracy.

– To osoby mające cechy, które nabywa się z wiekiem. To przede wszystkim spokój wewnętrzny, olbrzymi bagaż doświadczeń, który może się przełożyć na możliwości na drodze zawodowej. Przedsiębiorca musi zobaczyć w starszej osobie te wartości – powiedziała Renata Wozba.

Panele dyskusyjne odbywające się w ramach kongresu poprzedzone były uliczną sondą, w której pytaliśmy m.in. o to, kto jest seniorem, a także inforolkami, z których można się było dowiedzieć m.in., jakie powikłania mogą być następstwem cukrzycy czy jak czuje się osoba zmagająca się z półpaścem.

W gronie gości kongresu znalazła się. m.in. minister ds. polityki senioralnej, Marzena Okła-Drewnowicz, która wyjaśniła założenia polityki senioralnej z punktu widzenia rządu Donalda Tuska. O doświadczeniach samorządu w związku z polityką kierowaną do osób starszych mówiła natomiast wiceprezydent Warszawy Aldona Machnowska-Góra.

Nie zabrakło też głosu ekpertów w dziedzinach: epidemiologii, okulistyki, gerontokardiologii czy diabetologii, a także przedstawicieli zawodów medycznych: pielęgniarek i diagnostów laboratoryjnych.

– Fantastyczne wydarzenie. Szkoda, że trwało tak krótko ale będziemy organizować kolejne. Również frekwencja bardzo dopisała – podsumowuje Iwona Schymalla, prezes Fundacji Żyjmy Zdrowo, redaktor naczelna Medexpressu.

@wyszlo.na.zdrowie#kongreszdrowiaseniorow
pod-KZS

Warto przeczytać

Kongres Zdrowia Seniorów 2024

Tematy

KZS 2024

Podobne artykuły

KZS-woron-zbojcza-apteczka
#WyszłoNaZdrowie

Kiedy lek bardziej szkodzi, niż pomaga?

2 lutego 2024
KZS główna
NA ŻYWO:

Kongres Zdrowia Seniorów 2024

31 stycznia 2024
apki
„Służba Zdrowia”

Najważniejsze aplikacje dla lekarzy

27 lutego 2024

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.