Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie

Co dalej z Białym Miasteczkiem?

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 20 września 2021 12:31

Co dalej z Białym Miasteczkiem? - Obrazek nagłówka
Fot. Dawid Żuchowicz / Agencja Gazeta

W obliczu tragedii, która wydarzyła się w sobotę, protestujący podjęli decyzję o zmianie formuły działalności Białego Miasteczka na „Cichy Dyżur”.

"Robimy to w obawie o zdrowie i życie odwiedzających oraz protestujących. Obecni wczoraj na miejscu tragedii udzieliliśmy natychmiastowej profesjonalnej pomocy pacjentowi i świadkom zdarzenia. Po jego zakończeniu jednak zostaliśmy pozostawieni bez wsparcia ze strony rządzących" - czytamy w specjalnym oświadczeniu.

Komitet protestacyjny przypomina, że ideą protestu 11 września, a następnie utworzenia Białego Miasteczka jest zamanifestowanie potrzeby pilnego wprowadzenia skutecznych rozwiązań w systemie publicznej ochrony zdrowia, które są konieczne dla dobra jego pacjentów i pracowników. Zdrowie nie jest politycznym problemem, a fundamentalną wartością. Protestujący nie chcą, by Białe Miasteczko i jego tragiczne wydarzenia wykorzystywano do wywoływania hejtu wobec protestujących pracowników ochrony zdrowia i osób ich wspierających.

Zmiana formuły działania Białego Miasteczka oznacza dalsze dążenia do realizacji wciąż aktualnych postulatów. "W obliczu tragedii, wobec impasu w rozmowach ze stroną rządową, pozostajemy w otwartości na rozmowy dwustronne z merytorycznymi przedstawicielami Premiera, nie warunkując tego personaliami" - Ogólnopolski Komitet Protestacyjno-Strajkowy Pracowników Ochrony Zdrowia.

Źródło: OZZPiP

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także