Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie

Już w czerwcu diagności i fizjoterapeuci spotkają się z MZ

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 6 czerwca 2019 10:45

Już w czerwcu diagności i fizjoterapeuci spotkają się z MZ - Obrazek nagłówka
Fot. Getty Images/iStockphoto

Diagności i fizjoterapeuci po 11 dniach strajku głodowego zadecydowali o jego zawieszeniu. Już od 1 lipca minister zdrowia obiecał przekazać protestującym podwyżki w wysokości 500 zł. Co więcej zadeklarował, że będzie spotykać się z dyrektorami szpitali, aby negocjować z nimi wyższe wynagrodzenia.

Fizjoterapeuci i diagności docelowo żądają 1600 zł podwyżki. - Będziemy skrupulatnie sprawdzać działania ministra zdrowia w tej sprawie. - Już w czerwcu planujemy spotkać się z przedstawicielami MZ, aby dowiedzieć się, co udało się już zrobić w sprawie podwyżek - powiedziała Matylda Kłudkowska, wiceprezes Krajowej Rady Diagnostów Laboratoryjnych - Mamy nadzieję, że minister zdrowia nie rzuca słów na wiatr. Liczymy na to, że zrealizuje obietnice - dodała.

Przypomnijmy:

Diagności i fizjoterapeuci żądają wyższych płac, dostępu do bezpłatnych szkoleń specjalizacyjnych, adekwatnych wycen świadczeń, szybszego dostępu pacjenta do fizjoterapii, łatwego dostępu pacjentów do badań laboratoryjnych, poprawy warunków wynagrodzeń i pracy dla innych zawodów medycznych i niemedycznych.

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.