Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie

KRDL o warunkach wynagradzania. Jest pismo do minister zdrowia

MedExpress Team

Piotr Wójcik

Opublikowano 4 kwietnia 2024 11:55

KRDL o warunkach wynagradzania. Jest pismo do  minister zdrowia - Obrazek nagłówka
Pixabay
Krajowa Rada Diagnostów Laboratoryjnych podjęła stanowisko do projektu rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie warunków wynagradzania za pracę pracowników podmiotów leczniczych działających w formie jednostki budżetowej.

W przekazanym minister zdrowia Izabeli Leszczynie stanowisku, KRDL wskazuje, że w zmienianym rozporządzeniu należałoby wprowadzić regulację wprost odsyłającą do ustawy o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego niektórych pracowników zatrudnionych w podmiotach leczniczych, w zakresie określenia kwot tego wynagrodzenia.

„Wskazana wyżej ustawa stanowi (…) zasadniczy akt prawny stanowiący podstawę do ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego pracowników wykonujących zawody medyczne oraz pracowników działalności podstawowej, innych niż pracownicy wykonujący zawody medyczne, zatrudnionych w podmiotach leczniczych”, czytamy w piśmie.

Zdaniem Rady zasadne byłoby wskazanie bezpośrednio w treści zmienianego rozporządzenia, że kwoty wynagrodzenia zasadniczego pracowników wykonujących zawody medyczne oraz pracowników działalności podstawowej, określane są w oparciu o przepisy odrębne.

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także