Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner

Minister sprawiedliwości wycofuje wniosek poprzednika do TK. Chodzi o samorząd zawodowy lekarzy

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 2 lutego 2024 09:38

Minister sprawiedliwości wycofuje wniosek poprzednika do TK. Chodzi o samorząd zawodowy lekarzy - Obrazek nagłówka
fot. Twitter | Naczelna Izba Lekarska
Minister sprawiedliwości, prokurator generalny Adam Bodnar spotkał się z prezesem Naczelnej Izby Lekarskiej Łukaszem Jankowskim. Rozmawiali o regule no fault, biegłych sądowych, dotychczasowej komórce ds. błędów medycznych w prokuraturach i innych sprawach istotnych dla środowiska lekarskiego. Adam Bodnar poinformował, że wycofuje wniosek swojego poprzednika złożony do Trybunału Konstytucyjnego, a dot. wprowadzenia dla lekarzy tylko jednego samorządu zawodowego.

– Dostrzegamy chęć współpracy obecnego ministra sprawiedliwości Adama Bodnara ze środowiskiem lekarskim. Prowadzimy szereg rozmów na temat rozwiązania kwestii, z którymi borykamy się od dłuższego czasu i widzimy szansę, że zakończymy je consensusem w niedalekiej przyszłości. Do tych spraw należą m.in. zasada wyższego dobra (no fault), instytucji koronera czy ośrodków ds. biegłych sądowych – mówi prezes Naczelnej Rady Lekarskiej Łukasz Jankowski.

Prezes NRL podkreśla, że z satysfakcją przyjął decyzję ministra sprawiedliwości o wycofaniu wniosku swojego poprzednika, złożonego do Trybunału Konstytucyjnego, o co zabiegał samorząd lekarski. - Wniosek ten ocenialiśmy jako próbę podważenia zasad funkcjonowania i idei samorządu lekarskiego i dobrą wiadomością jest wycofanie się przez organ z działań rozpoczętych przez poprzedniego prokuratora generalnego.

Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej oraz przedstawiciele Ministerstwa Sprawiedliwości są umówieni na kolejne spotkania w rzeczonych tematach.

Oprac. na podst.: X, nil.org.pl

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także