Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner

Ministerstwo Zdrowia zachęca młodych lekarzy do specjalizacji w onkologii

MedExpress Team

Piotr Wójcik

Opublikowano 11 października 2022 10:30

Ministerstwo Zdrowia zachęca młodych lekarzy do specjalizacji w onkologii - Obrazek nagłówka
Fot. Ministerstwo Zdrowia
„Onkologia – włącz medyczną pasję!” to hasło kampanii, która ma zachęcić przyszłych lekarzy do wyboru tej specjalizacji. – Nowotwory stają się jedną z głównych przyczyn zgonów ¬– przypomniał minister zdrowia Adam Niedzielski podczas konferencji inaugurującej kampanię.

W Polsce brakuje lekarzy onkologów. Zajętych jest tylko 60 proc. miejsc na tej specjalizacji. Ministerstwo Zdrowia rozpoczęło w poniedziałek kampanię „Onkologia – włącz medyczną pasję!”. Z pomocą materiałów filmowych, w których głos zabierają specjaliści z dziedzin onkologicznych, studenci i pacjenci, a także artykułów – wywiadów z ekspertami w dziedzinie onkologii, resort zdrowia chce zachęcić lekarzy do wyboru tej specjalizacji.

Jednym z elementów kampanii jest viral, który w mocny, przemawiający do wyobraźni sposób pokazuje zatrważające prognozy dotyczące nowotworów w Polsce. W ramach kampanii realizowany jest także reportaż „Onkolog, czyli kto?”, który wyjaśni na czym dokładnie polega praca specjalistów z dziedzin onkologicznych. Natomiast w cyklu filmów „Onkolodzy na start!” rezydenci i mentorzy opowiedzą o początkach pracy w zawodzie onkologa oraz o możliwościach rozwoju.

– Nowotwory stają się jedną z głównych przyczyn zgonów. Ważne więc, by w onkologii kształciło się jak najwięcej osób. Onkologia to jedna z 22 specjalizacji priorytetowych – powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski podczas inauguracji kampanii.

Materiały kampanii można znaleźć na stronie internetowej: https://bit.ly/ONkologia.

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także