Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner

Prezes NRL mówi o ostrożnej nadziei. Jest po spotkaniu z nową minister zdrowia

MedExpress Team

Piotr Wójcik

Opublikowano 14 grudnia 2023 08:03

Prezes NRL mówi o ostrożnej nadziei. Jest po spotkaniu z nową minister zdrowia - Obrazek nagłówka
– Cieszę się, że nasze postulaty zostały wysłuchane, i to już pierwszego dnia urzędowania nowej pani minister – mówi po swoim spotkaniu z szefową resortu zdrowia prezes Naczelnej Rady Lekarskiej Łukasz Jankowski. Rozmawiali m.in. o systemie no-fault i standardach kształcenia przyszłych medyków.

Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej Łukasz Jankowski spotkał się w czwartek z nową minister zdrowia Izabelą Leszczyną w siedzibie resortu. Rozmowa dotyczyła najbardziej palących problemów, z jakimi boryka się obecnie ochrona zdrowia w Polsce. Prezes NRL przedstawił konkretne propozycje rozwiązań, będące jednocześnie postulatami samorządu lekarskiego. Dużą część spotkania poświęcono konieczności wprowadzenia w Polsce systemu no-fault oraz uregulowaniu kształcenia medycznego poprzez zamknięcie szkół kształcących pomimo negatywnej opinii PKA.

– Traktuję to spotkanie jako rozpoczęcie naszej współpracy, ale cieszę się, że nasze postulaty, w tym dotyczące wprowadzenia realnego no-fault czy kształcenia przyszłych medyków na odpowiednich do tego uczelniach, zostały wysłuchane i to już pierwszego dnia urzędowania nowej pani minister. To dobry znak. Sygnał, że ze strony rządzących jest otwartość i zainteresowanie zdrowiem Polaków – powiedział prezes NRL po spotkaniu.

Ważnym wątkiem omawianym w trakcie spotkania była odbudowa zaufania wszystkich pracowników medycznych do Ministerstwa Zdrowia. Rozmowy mają być kontynuowane. Izabela Leszczyna została zaproszona na piątkowe (15.12.) posiedzenie Naczelnej Rady Lekarskiej.

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także