Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner

Prof. Samoliński o płatnych studiach medycznych

MedExpress Team

Piotr Barciuk

Opublikowano 2 marca 2017 12:17

Prof. Samoliński o płatnych studiach medycznych - Obrazek nagłówka
Fot. MedExpress TV
Czy studia medyczne powinny być płatne? Na pytanie Medexpressu odpowiadał prof. Bolesław Samoliński, kierownik Zakładu Profilaktyki Zagrożeń Środowiskowych i Alergologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Ja generalnie jestem zwolennikiem budowania bezpieczeństwa rozwoju kraju w oparciu o nadzór państwa nad tym, w tym również edukacji. Zdrowie i edukacja, to są dwa elementy, które są domeną państwa opiekuńczego i jestem wielkim zwolennikiem tego, żeby zachować tę rolę państwa opiekuńczego. Nie wyobrażam sobie, żebyśmy zróżnicowali społeczeństwo w dostępie do edukacji przez płatne studia. 

Rozmawialiśmy o tym w jaki sposób zbudować bezpieczeństwo w zakresie zużywania określonych paliw. Bieda jest powodem, że mamy zanieczyszczone środowisko. 
Jeżeli pozwolimy, żeby bieda była też czynnikiem, który nam zróżnicuje społeczeństwo z punktu widzenia edukacyjnego, to popełnimy kolosalny, niewybaczalny błąd w naszym rozwoju cywilizacyjnym. Po to dzisiaj, w XXI wieku, budujemy nowoczesne państwo, żebyśmy mogli z niego właściwie korzystać. Zdrowie i nauka, edukacja właśnie od tego zależą. 

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także