Subskrybuj
Logo małeWyszukiwanie

Trener Zdrowia – nowy kierunek w Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach

MedExpress Team

MedExpress Team

Trener Zdrowia – nowy kierunek w Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach - Obrazek nagłówka
Fot. iStock/Getty Images
Wydział Zdrowia Publicznego w Bytomiu SUM poszerza swoją ofertę studiów II stopnia. Nowy kierunek ma zostać uruchomiony od października 2023 roku. Rekrutacja trwa.

Kierunek „Trener Zdrowia” jest odpowiedzią na potrzeby społeczeństwa w zakresie holistycznego podejścia do zdrowia człowieka. To osoba, która podpowiada, jak żyć lepiej, dłużej i zdrowiej – mówi dr n.med. Agnieszka Białek-Dratwa z Wydziału Zdrowia Publicznego w Bytomiu SUM i dodaje: – Trenerzy zdrowia nie przepisują leków i nie stawiają diagnoz. Zamiast tego oferują wszechstronne podejście do zdrowego stylu życia, uwzględniając odpowiedni sposób żywienia, treningu, coachingu, snu i podejścia do codziennego życia w oparciu o mindfullness, wellbeing, work life balance oraz medycynę anti-aging.Dzięki tak wielokierunkowemu podejściu, Trener Zdrowia oferuje szerokie perspektywy zawodowe, nie tylko na rynku usług prywatnych, ale także w jednostkach sektora publicznego.

Wśród przedmiotów realizowanych w ramach kierunku „Trener Zdrowia” będą:

  • Planowanie treningu sportowego osób dorosłych, dzieci i młodzieży
  • Periodyzacja żywienia w aktywności fizycznej
  • Współczesne trendy żywienia
  • Dietetyczna kuchnia Fusion
  • Social media i fotografia w edukacji zdrowotnej
  • Life / Health coaching
  • Psychologia pozytywna i wellness
  • Fizjologia zdrowego stylu życia
  • Medycyna anti-aging.

Praktyki, realizowane w trakcie trwania kształcenia, student będzie mógł odbyć w placówkach edukacyjnych m.in. w przedszkolu, szkołach, placówkach instytucjonalnych oraz w klubach fitness, SPA, wellness, sanatoriach, klubach sportowych, oraz organizacjach non-profit.

Studia kierowane są do wszystkich osób, które są zainteresowane zdrowym podejściem do stylu życia, wellness, work life-balance, zdrowego żywienia, mindfullness. Studia na kierunku Trener zdrowia to nie tylko wiedza oparta na dowodach naukowych, ale również o nowoczesne podejście do social mediów, które często są wykorzystywane, by promować zdrowy styl życia.

Oferta edukacyjna jest kierowana do osób, które ukończyły co najmniej studia licencjackie i mają chęć rozwijania swojej wiedzy z zakresu zdrowego stylu życia.

inf pras

Zobacz także