Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie

Lekarze do minister zdrowia: trzeba powiedzieć pacjentom o braku szczepionek przeciwko COVID-19

MedExpress Team

medexpress.pl

Opublikowano 7 grudnia 2023 13:08

Lekarze do minister zdrowia: trzeba powiedzieć pacjentom o braku szczepionek przeciwko COVID-19 - Obrazek nagłówka
Fot. iStock/Getty Images
Lekarze Porozumienia Pracodawców Ochrony Zdrowia apelują do minister Ewy Krajewskiej, o przekazanie do publicznej wiadomości informacji o braku szczepionek przeciwko COVID-19 Novavax-Nuvaxovid XBB.1.5. - Sytuacja braku szczepionek przy jednoczesnej akcji medialnej skutkuje ogromną liczbą telefonów i zapytań pacjentów, co utrudnia bieżącą pracę placówek – podkreśla Bożena Janicka, prezes PPOZ.

Od kilku dni polskie społeczeństwo informowane jest o rozpoczęciu z dniem 5 grudnia szczepień przeciwko COVID-19 szczepionką Novavax-Nuvaxovid XBB.1.5, a jednocześnie zachęcane do skorzystania ze skutecznego zabezpieczenia się przed najnowszą mutacją wirusa. Chętnych nie brakuje, o czym świadczą chociażby telefony do poradni i punktów szczepień!

Tymczasem już 6 grudnia w komunikacie o dostępności szczepionek Ministerstwo Zdrowia poinformowało lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej o tym, że cała ilość dostępnej w RARS szczepionki Novavax-Nuvaxovid XBB.1.5 została wyczerpana. „W najbliższym czasie otrzymamy kolejną dostawę szczepionek, o czym zostaną Państwo poinformowani za pośrednictwem PUE” – taką informację otrzymali lekarze rodzinni.

- Apelujemy o przekazanie informacji o braku szczepionek publicznie (medialnie), oczekujemy również przekazania świadczeniodawcom harmonogramu planowanych dostaw szczepionek. Sytuacja braku szczepionek przy jednoczesnej akcji medialnej skutkuje ogromną ilością telefonów i zapytań pacjentów, co utrudnia bieżącą pracę placówek. Proszę o potraktowanie zgłoszonego problemu jako pilnego – zwraca się w piśmie do Minister Zdrowia Bożena Janicka, prezes PPOZ.

Źródło: PPOZ

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także