Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner

Nowe rozwiązania w diagnostyce obrazowej

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 21 kwietnia 2017 13:21

Nowe rozwiązania w diagnostyce obrazowej - Obrazek nagłówka
Philips wprowadza platformę nowej generacji, nową linię angiografów pod nazwą Azurion do wykonywania diagnostyki i zabiegów w radiologii, neuroradiologii i kardiologii interwencyjnej. Umożliwi to lekarzom wysoką jakość opieki nad pacjentami i przeprowadzanie zabiegów w łatwy i pewny sposób przy jednoczesnej optymalizacji wydajności laboratoryjnej.

Philips Azurion to innowacyjna platforma angiografów do wykonywania zabiegów i diagnostyki opracowana we współpracy z wiodącymi szpitalami na świecie. Umożliwia ona lekarzom łatwe i pewne wykonywanie szerokiego zakresu zabiegów, optymalizując wydajność pracy w gabinecie zabiegowym i gwarantując najwyższej jakości opiekę nad pacjentami.

W ostatnich kilkudziesięciu latach dokonał się ogromny postęp w diagnostyce obrazowej. Nowe, coraz doskonalsze metody obrazowania sprawiły, że wiele chorób możemy rozpoznawać wcześniej i dokładniej, co jest bardzo ważne dla rozpoczęcia właściwego leczenia lub podjęcia następnych kroków diagnostycznych. Współczesne metody obrazowania, do których, obok metod określanych jako radiologiczne, należą także badania SPECT i PET pozwalają dokładnie określić stopień zaawansowania choroby, lepiej zaplanować zabieg i dalsze leczenie, a także ocenić jego skuteczność.

- Nieprawdopodobny rozwój technik diagnostycznych i możliwości leczenia umożliwiły lekarzom wykonywanie swojego zawodu na coraz wyższym poziomie. Stale poszerzające się spektrum zabiegów interwencyjnych stwarza możliwości leczenia coraz większej grupy pacjentów, obejmującej między innymi dzieci ze złożonymi wadami serca, wrodzonymi malformacjami naczyniowymi czy innymi problemami. Technologie obrazowania mają kluczowe znaczenie dla podejmowania decyzji terapeutycznych i prawidłowego wykonywania zabiegów. Równie ważne jest, aby dawka promieniowania wykorzystywana zarówno dla uzyskania obrazów diagnostycznych, jak do monitorowania zabiegów była jak najniższa - mówi dr hab. n. med. Grażyna Brzezińska - Rajszys, kierownik Kliniki Kardiologii i Pracowni Interwencji Sercowo-Naczyniowych Instytutu "Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka".

Ogromne korzyści dla pacjentów i lekarzy wynikające z przeprowadzania małoinwazyjnych zabiegów sprawiają, że segment ten dynamicznie rośnie. Zabiegi małoinwazyjne są stosowane w leczeniu niektórych guzów, tętniaków, niedrożności naczyń krwionośnych, zaburzeń rytmu pracy serca i wad zastawki serca metodami terapii cewnikowej. Poza zmniejszeniem dyskomfortu pacjentów i krótszym czasem rekonwalescencji, kolejną korzyścią jest możliwość leczenia pacjentów, którzy mieliby niewielkie szanse na przeżycie otwartej operacji. Należy pamiętać, że podczas tego typu zabiegów lekarze nie widzą, ani nie dotykają bezpośrednio operowanego przez siebie organu. Skuteczne technologie obrazowania, pomiaru i nawigacji chirurgicznej są zatem kluczowe dla monitorowania tego typu terapii. Stosowane w pracowniach zabiegowych umożliwiają identyfikację i wizualizację docelowych tkanek i organów oraz umieszczanie implantów, co znacznie zwiększa szansę na sukces leczenia.
- Nieustannie wdrażamy innowacje w celu sprostania potrzebom lekarzy oraz w odpowiedzi na rosnącą liczbę pacjentów i coraz wyższy stopień zaawansowania zabiegów. Rozwiązania zastosowane w angiografach Azurion gwarantują najwyższej jakości opiekę nad pacjentem poprzez wysokiej jakości obrazy przy zastosowaniu ultra niskiej dawki promieniowania. Nowe rozwiązanie to również doskonała wydajność laboratoryjna, poprzez skrócenie czasu przygotowania i wykonywania zabiegów i redukcji środka cieniującego. Dodatkowo Azurion jest łatwy w obsłudze i przyjazny użytkownikowi - mówi Wiesław Klatt, dyrektor linii biznesowej X-ray Philips Healthcare w Polsce i krajach bałtyckich.

Tematy

Azurion