Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie

Polskie fabryki Sandoz pracują na wysokich obrotach

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 30 sierpnia 2023 07:00

Polskie fabryki Sandoz pracują na wysokich obrotach - Obrazek nagłówka

Z leków produkowanych przez Sandoz skorzystało w 2022 roku ok. 13 milionów pacjentów w Polsce. Portfolio firmy obejmuje ponad 500 wysokiej jakości produktów w różnych postaciach i dawkach. Leki, które trafiają na rodzimy rynek i na eksport są wytwarzane w dwóch zlokalizowanych w Polsce fabrykach. Firma nie tylko skupia się na tym, by dostarczać ludziom bezpieczne i nowoczesne leki, ale i pamięta o zrównoważonym rozwoju.

– Jesteśmy obecni w kluczowych obszarach terapeutycznych, takich jak kardiologia, immunologia, reumatologia i wiele innych. Mamy również silne zaplecze produkcyjne. W Warszawie i Strykowie mamy dwa nowoczesne zakłady – podkreśla Laurent Renaudie, Country President Poland w Sandoz.

W sumie z polskimi zakładami Sandoz współpracuje ponad 1,7 tys. osób. Jak wskazuje Production Director Tomasz Pałka, w warszawskim zakładzie pakowanych jest 21 leków. Rocznie w tym miejscu do opakowań trafia ponad 5 miliardów tabletek.

– To co nas wyróżnia, to duża kompleksowość zakładu. Dzięki temu dużo inwestujemy w nowe technologie, które wspierają naszą pracę i redukują pracę manualną – mówi Tomasz Pałka.

Serce fabryki Sandoz w Polsce jest zlokalizowane w Strykowie. To w tamtejszym zakładzie wytwarzane są tabletki, które później trafiają do opakowań. Zakład wytwarza rocznie 10 mld tabletek. Tam, podobnie jak w Warszawie, również dochodzi do pakowania leków.

– Ciągle inwestujemy. Dostarczamy produkty do blisko 100 krajów na świecie. 25 miliardów tabletek to tak jakby każdy człowiek na świecie przyjął od 3 do 4 tabletek wyprodukowanych tutaj, w Polsce – mówi Aneta Wójcik, Prezes zakładów produkcyjnych w Sandoz Poland

Co szczególnie istotne, firma stawia na zrównoważony rozwój. Jedną z najważniejszych zasad, jakimi się kieruje, jest odpowiedzialne podejście do ochrony środowiska.

– 60 procent odpadów, jakie produkujemy podlega recyklingowi. Jest to niezwykle wysoki wynik. Wprowadziliśmy ponad 20 projektów związanych z oszczędnością energii. Zaoszczędzimy ponad 3599 MWh energii rocznie – podkreśla Jakub Wójcik, Health, Safety & Environment Lead.

Tematy

Sandoz

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Najciekawsze oferty pracy (przewiń)

Zobacz także