Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner

Ważny głos w sprawie reklam suplementów diety

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 27 listopada 2019 11:26

Ważny głos w sprawie reklam suplementów diety - Obrazek nagłówka
Fot. Tomasz Kobosz

25 listopada br. w siedzibie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, została podpisana samoregulacja, którą przygotowali wspólnie nadawcy telewizyjni prowadzący działalność reklamową na rzecz kanałów własnych i reprezentowanych (Telewizja Polsat, Telewizja Polska, Telewizja TVN) oraz organizacje zrzeszające producentów suplementów diety.

W przyjętym projekcie samoregulacji założono m.in., że reklama telewizyjna suplementów diety m.in. nie może wprowadzać odbiorców w błąd poprzez wskazywanie na właściwości lecznicze lub jakiekolwiek zastosowanie lecznicze; czy nie może odnosić się do nazw chorób, które w rzeczywistości nie istnieją.

W tej sprawie głos zabrał prof. Jarosław Sławek:

NARESZCIE ktoś na to zwrócił uwagę. Z całym przekonaniem popieram uregulowania ws rynku reklam suplementów.

Reklamy suplementów i różnych leków objawowych są w wielu przypadkach szkodliwe!!! Namawiają np. chorych z infekcjami (także przecież groźną grypą) do wzięcia leku udrażniającego drogi oddechowe... i pójścia zamiast do łóżka do pracy lub na ...narty...(to z reklam). Toż to jest namawianie do wygenerowania powikłań... Cały ten rynek wymaga uregulowania, sączy nieprawdziwe w wielu przypadkach informacje do ucha i oka milionów odbiorców.

prof. dr hab. n. med. Jarosław Sławek

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także