Subskrybuj
Logo małeWyszukiwanie

Adam Niedzielski: Zwiększamy komfort obsługi pacjentów ze specjalnymi potrzebami

MedExpress Team

Piotr Wójcik

Opublikowano 27 lipca 2023 12:52

Adam Niedzielski: Zwiększamy komfort obsługi pacjentów ze specjalnymi potrzebami - Obrazek nagłówka
Ponad 300 mln zł zostało od 2019 roku wydane na realizację projektu „Dostępność dla zdrowia” – poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski podczas wizyty w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Szamotułach. Projekt ma zapewnić komfort obsługi pacjentów m. in. osób z niepełnosprawnościami.

– Środki z projektu Dostępność Plus Dla Zdrowia wykorzystywane są w trzech obszarach: na finansowanie likwidacji barier architektonicznych, cyfryzację usług i szkolenia dla kadry w zakresie komunikacji z osobami ze szczególnymi potrzebami – wskazał Adam Niedzielski.

Szczególnie istotny dla zwiększenia dostępności jest pierwszy z wymienionych obszarów. – Bariery infrastrukturalne często utrudniają życie osobom z niepełnosprawnościami. Największa część tych inwestycji jest więc skierowana na likwidację barier architektonicznych – powiedział minister zdrowia.

Program został uruchomiony w 2019 roku. Objętych jest nim 270 przychodni podstawowej opieki zdrowotnej i 72 szpitale. Wartość projektu to ponad 352 mln zł.

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także