Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie

Arłukowicz zapowiada 5 głównych pakietów zmian

MedExpress Team

Alicja Dusza, Edyta Hetmanowska

Opublikowano 27 sierpnia 2014 10:22

Arłukowicz zapowiada 5 głównych pakietów zmian - Obrazek nagłówka
Fot . Slawomir Kaminski / Agencja Gazeta
Bartosz Arłukowicz w Sejmie chwalił się osiągnięciami swojego resortu. Zapowiedział 5 głównych pakietów zmian. Co się znalazło na liście ministra?
[caption id="attachment_13165" align="alignnone" width="620"]fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta[/caption]

Bartosz Arłukowicz w Sejmie chwalił się osiągnięciami swojego resortu. Zapowiedział 5 głównych pakietów zmian. Co się znalazło na liście ministra?

- Przez pierwsze dwa lata skupiliśmy się na zwiększeniu przejrzystości i zwiększeniu dostępności Polaków do leków. Przypomnę, że w ostatnich miesiącach wprowadziliśmy zmiany w dostępie do lekarza – porada odbywa się na podstawie PESEL-u i dowodu osobistego - podkreślił minister. - Wiemy, jak bardzo potrzebna jest pełna mobilizacja systemu ochrony zdrowia w opiece nad małym dzieckiem (dostęp do pediatrów - przyp. red.). Zmieniliśmy sposób kształcenia lekarzy. Przygotowaliśmy 80 nowych programów specjalizacyjnych. Zamieniliśmy także ustawę o konsultantach. Przeprowadziliśmy zmiany ustawowe dotyczące opieki onkologicznej. Minister zapowiedział także rozbudowę polityki senioralnej.  

5 punktów Arłukowicza to:

Po pierwsze onkologia bez limitu i z wysoką jakością.

Po drugie uruchomienie Instytut Geriatrii.

Po trzecie zmiany w systemie kolejek.

Punkt czwarty -  in vitro – czas na ustawę.

5. Informatyzacja.

Czytaj także: Jest pierwsza rezygnacja z funkcji krajowego konsultanta

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także