Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner

Bezpłatne maseczki w galeriach handlowych

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 3 listopada 2021 10:29

Bezpłatne maseczki w galeriach handlowych - Obrazek nagłówka
Fot. Getty Images/iStockphoto
Na spotkaniu między Ministerstwem Zdrowia a przedstawicielami Polskiej Rady Centrów Handlowych ustalono, że galerie będą umożliwiać klientom korzystanie z bezpłatnych maseczek.

Darmowe maseczki w galeriach

Minister Adam Niedzielski spotkał się z przedstawicielami Polskiej Rady Centrów Handlowych: prezesem Janem Dębskim oraz dyrektorem zarządzającym Krzysztofem Poznańskim, by ustalić kwestie dotyczące przestrzegania obostrzeń epidemicznych w galeriach handlowych, w szczególności obowiązku zasłaniania nosa i ust.

Na spotkaniu ustalono, że galerie będą kładły większy nacisk na bezpieczeństwo epidemiologiczne. Przy wejściach mają stać ochroniarze, a klienci mają otrzymać możliwość korzystania z bezpłatnych maseczek. Wciąż będą też dostępne płyny do dezynfekcji rąk.

Zaangażowanie PRCH w walkę z pandemią

PRCH aktywnie angażuje się w walkę z pandemią. Od ponad roku prowadzi różne kampanie edukacyjne oraz proszczepionkowe. Organizacja bierze również aktywny udział w akcji rządowej #OstatniaProsta, w ramach której powstało ponad 80 punktów szczepień w galeriach handlowych. Galerie udostępniają również swoje przestrzenie reklamowe, zachęcając ludzi do szczepień.

Klienci mogą również dowiedzieć się więcej o bezpieczeństwie dzięki organizowanej przez PRCH kampanii #kupujębezpiecznie. Na stronie internetowej akcji można się dowiedzieć jak przygotować się do zakupów, jakie rozwiązania zostały wprowadzone w sklepach oraz jak zachowywać się w galerii, by zachować bezpieczeństwo.

Wszystkie te akcje są objęte patronatem Ministerstwa Zdrowia.

Źródło: PRCH, Ministerstwo Zdrowia

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.