Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner

Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia z nową dyrektor

MedExpress Team

Piotr Wójcik

Opublikowano 22 maja 2023 10:21

Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia z nową dyrektor - Obrazek nagłówka
fot. NFZ Kraków
Agnieszka Pietraszewska-Macheta, dotychczas zastępca dyrektora ds. Służb Mundurowych Małopolskiego oddziału wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia objęła stanowisko dyrektora Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia w Krakowie. Dotychczas obowiązki dyrektora pełnił Michał Bedlicki.

Jak czytamy na stronie NFZ, Agnieszka Pietraszewska-Macheta była związana z Funduszem od 2003 roku. Udziela się także naukowo. Prowadzi kursy, szkolenia i wykłady dotyczące funkcjonowania systemu opieki zdrowotnej, w szczególności finansowania świadczeń opieki zdrowotnej ze środków publicznych. Zastępcą dyrektora ds. Służb Mundurowanych w Małopolskim OW NFZ została w 2016 r. Od 2 października 2020, przez półtora roku, pełniła obowiązki dyrektora Zachodniopomorskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ.

Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia (CMJ) jest centralną jednostką resortu zdrowia. Powołane zostało przez Ministra Zdrowia w 1994 roku do podejmowania i wspierania działań zmierzających do poprawy jakości usług medycznych świadczonych przez placówki medyczne w Polsce.

Oprac. na podst.: NFZ

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.