Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner

Czy konieczna będzie trzecia dawka szczepionki Pfizer?

MedExpress Team

Magda Mazurek

Opublikowano 20 kwietnia 2021 22:08

Czy konieczna będzie trzecia dawka szczepionki Pfizer? - Obrazek nagłówka
Fot. Getty Images/iStockphoto

W zeszłym tygodniu dyrektor generalny firmy Pfizer zapowiedział, że trzecia dawka szczepionki będzie prawdopodobnie potrzebna w ciągu roku od szczepienia. Powiedział również, że warianty koronawirusa, takie jak ten, który jako pierwszy pojawił się w Wielkiej Brytanii, a obecnie będący źródłem większości infekcji, będą „odgrywać kluczową rolę” w ewolucji szczepionek.

„Są szczepionki, takie jak polio, w przypadku których wystarczy jedna dawka i są szczepionki, takie jak grypa, których potrzebujesz każdego roku” - powiedział Albert Bourla, szef firmy Pfizer podczas rozmowy prowadzonej przez CVS Health Corp., która została opublikowana w czwartek. „Wirus powodujący COVID wygląda bardziej jak wirus grypy niż wirus polio”.

Bourla powiedział, że potrzeba więcej danych i sekwencjonowania, aby określić protokół ponownego szczepienia, ale „prawdopodobny scenariusz” to trzecia dawka w okresie od 6 do 12 miesięcy, a następnie coroczne ponowne szczepienie.

Źródło: https://www.nytimes.com/live/2021/04/15/world/covid-vaccine-coronavirus-cases?name=styln-coronavirus&region=hub&block=storyline_live_updates_block_recirc&action=click&pgtype=LegacyCollection#pfizers-chief-says-follow-up-shots-will-probably-be-needed-to-fight-covid

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.