Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner

Ilu pacjentów zostało zaszczepionych w CSK MSWiA w Warszawie?

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 13 stycznia 2021 14:32

Ilu pacjentów zostało zaszczepionych w CSK MSWiA w Warszawie? - Obrazek nagłówka
Fot. MedExpress TV
- Jeśli osoba, która została zapisana na szczepienie, nie zgłosi się do placówki, to wówczas dzwoni się do kolejnej osoby z listy i zaprasza się ją na szczepienie. Szczepionki nie marnują się. Wykorzystywana jest każda z dawek - powiedział Medexpressowi dr n. med. Zbigniew Król, zastępca dyrektora ds. klinicznych i naukowych Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie.

- Wyszczepiliśmy już ponad 6 tys. pacjentów. Wskaźnik szczepień jest wysoki. Około 90 proc. osób ze szpitala zostało zaszczepionych. Oczywiście dokładnie zweryfikujemy te dane w celu stworzenia raportu szczepień - powiedział dr dr n. med. Zbigniew Król.

Potencjał do wyszczepialności będzie większy, gdy szczepienia będą wykonywane przez lekarzy rodzinnych.

Jeśli osoba, która została zapisana na szczepienie, nie zgłosi się do placówki, to wówczas dzwoni się do kolejnej osoby z listy i zaprasza się ją na szczepienie. Szczepionki nie marnują się. Wykorzystywana jest każda z dawek.

Nie ma żadnych badań na temat wymiany szczepionek. WCSK MSWiA pacjenci i personel medyczny będzie zaszczepiony szczepionką jednej firmy. Jeśli bezie taka możliwość chcemy wykorzystać do szczepień szczepionkę firmy Pfizer, ponieważ podawaliśmy ją pacjentom od samego początku.

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.