Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner

Kolejny przypadek Omikrona w Polsce

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 17 grudnia 2021 14:25

Kolejny przypadek Omikrona w Polsce - Obrazek nagłówka
Fot. Getty Images/iStockphoto
Kolejny przypadek wariantu COVID-19, „Omikron” został wykryty u 3-letniej dziewczynki w Warszawie. Jak informuje resort zdrowia, jej stan jest stabilny, a objawy ustąpiły.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnym przypadku zakażenia wariantem koronawirusa „Omikron” w Polsce. Zakażoną jest 3-letnia dziewczynka z Warszawy.

- Mamy potwierdzony drugi przypadek #koronawirus w mutacji Omikron w Polsce. Zakażona to 3-letnia dziewczynka zamieszkała w Warszawie. Pozytywny wynik testu PCR uzyskała 14.12. Próbka sekwencjonowana była w laboratorium w Katowicach – czytamy w oświadczeniu resortu zdrowia.

Jak poinformował rzecznik ministerstwa, Wojciech Andrusiewicz, w przedszkolu, do którego chodziła dziewczynka, wykryto koronawirusa już kilka dni temu. Wszystkie dzieci trafiły na kwarantannę. Stan dziewczynki zaniepokoił lekarzy, którzy postanowili zbadać ją pod kątem nowego wariantu.

Trzyletnia dziewczynka skarżyła się na katarm miała nudności i wymioty. 14 grudnia wykonano u niej test, który był pozytywny, wczoraj stwierdzono, że to wariant „omikron” – powiedział Wojciech Andrusiewicz, dodając, że objawy już ustąpiły i chora czuje się dobrze.

Okazuje się, że objawy pojawiły się również u rodziców dziewczynki. Oboje są zaszczepieni, więc jest szansa, że nie będą mieli ciężkich objawów.

Jak poinformowało Laboratorium Genetyczne Gyncentrum w Sosnowcu, które badało próbki, wirus pochodzi z gałęzi brytyjskiej. Nie znamy dokładnej „ścieżki zakażenia”, jaką przebył nowy wariant, w drodze do Polski.

Jest to już drugi przypadek „Omikrona” na naszej ziemi. Jak informowaliśmy wczoraj, został zdiagnozowany w województwie śląskim u podróżnej z Afryki.


Źródło: Media

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także