Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner

Konferencja Michała Dworczyka - na żywo

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 24 czerwca 2021 15:05

Konferencja Michała Dworczyka - na żywo - Obrazek nagłówka
Konferencja prasowa ministra Michała Dworczyka, wiceministra w MSWiA Pawła Szefernakera oraz prezesa zarządu Totalizatora Sportowego Olgierda Cieślika.

Minister Michał Dworczyk:

  • Dobrą informacją jest fakt, że wczoraj przekroczyliśmy 27 milionów wykonanych szczepień. Pierwotny cel to było 20 mln do końca czerwca.
  • W grupie powyżej 70 r. ż. mamy 77% osób zarejestrowanych lub zaszczepionych - to dobry wynik, ale daleko niesatysfakcjonujący. Liczymy, że nasze działania wpłyną na podwyższenie odsetka zaszczepionych. W grupie 60-69 lat to jest 66%.
  • Im roczniki młodsze tym mniej zapisanych lub zaszczepionych. To musi nas motywować, żeby przekonywać do szczepień. Apelujemy o rejestrację i szczepienie się. To zadanie dla nas wszystkich. Musimy zintensyfikować wysiłki, by uniknąć kolejnej fali.
  • Szczepienia w aptekach uruchomiliśmy w czerwcu. Do tej pory ok. 450 aptek włączyło się do programu i tutaj też apeluję do farmaceutów o włączanie się do Narodowego Programu Szczepień. Nabór jest otwarty i ciągły.
  • Mamy nadzieję, że wkrótce w aptekach będą prowadzone również szczepienia przeciw grypie.
  • Galerie handlowe - we współpracy z Polską Radą Centrów Handlowych wypracowaliśmy wytyczne dot. szczepień w galeriach. Uruchomiliśmy 8 pilotażowych punktów i jesteśmy w trakcie rozmów z kolejnymi placówkami.
  • Apeluję do wszystkich środowisk o włączenie się w przekonywanie do szczepień. Widzimy wyraźne zmniejszenie liczby osób, które się rejestrują na szczepienie. To bardzo duże wyzwanie które stoi przed nami wszystkimi.

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także

stetoskop
4 lipca 2024
mz-i-nfz
2 lipca 2024
iStock-1266944621

Czy odra zaleje Polskę?

26 kwietnia 2024
Zrzut ekranu 2024-04-3 o 12.06.26

Osteoporoza zabija

4 kwietnia 2024