Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
Minister środowiska

Koronawirus zabija niezależnie od wieku

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 4 kwietnia 2020 09:11

Koronawirus zabija niezależnie od wieku
 - Obrazek nagłówka
Fot. Dawid Żuchowicz / Agencja Gazeta
- Młodzi powinni z dużą pokorą podchodzić do tego wirusa. To nie jest zwykła grypa i każdy organizm reaguje inaczej - powiedział minister środowiska Michał Woś w sobotnim "Plus Minus" dodatku weekendowym dla Rzeczpospolitej.

Minister środowiska w wywiadzie dla "Plus Minus" opowiedział o zakażeniu koronawirusem.

Michał Woś poinformował, że 13 marca wystąpiły u niego pierwsze objawy łagodnego kaszlu. Od rana w sobotę kaszel zaczął narastać. To właśnie wtedy dowiedział się, że leśnik, z którym miał spotkanie, poszedł na test do szpitala zakaźnego .

- Pomyślałem, że to pewnie coś sezonowego i nic poważnego. Tydzień wcześniej moja żona i córeczka - jak wtedy myślałem - były przeziębione. Byłem przekonany, że przejąłem coś od nich, ale z biegiem czasu niepewność zaczęła narastać. To był już moment, gdy dużo mówiliśmy o koronawirusie, a osoba, z którą miałem kontakt, właśnie przechodziła test. O jego pozytywnych wynikach dowiedziałem się w niedzielę, gdy miałem już gorączkę - wyjaśnił.

- Wszyscy przechodzą chorobę w miarę łagodnie. Większość z nich to młode osoby, których organizmy poradziły sobie z wirusem, ale nie można bagatelizować zagrożenia. . Koronawirus zabija niezależnie od wieku - podkreślił.

Woś powiedział, iż jego córka wyzdrowiała najszybciej, a jego i żonę lekarze uznają za ozdrowieńców. Objawy już ustąpiły. Mam nadzieję, że nie mamy żadnych poważnych powikłań, chociaż wirus jest nowy, a doniesienia ze świata są różne. Jesteśmy dobrej myśli - podkreślił.

Źródło: Plus Minus; Rzeczpospolita

Podobne artykuły

Msolecka
Felieton Małgorzata Solecka

Zakupy covidowe. Coś tu pachnie

27 lutego 2024
iStock-1361760808
23 stycznia 2024
Nuvaxovid
4 stycznia 2024

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także