Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner

Kto został nowym dyrektorem generalnym Amgen Polska?

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 5 września 2018 11:42

Kto został nowym dyrektorem generalnym Amgen Polska? - Obrazek nagłówka

Firma Amgen poinformowała, że nowym dyrektorem generalnym Amgen w Polsce został Gábor Sztaniszláv. Swoje obowiązki przejął 1 września 2018 roku.

Gábor Sztaniszláv ma 20 lat doświadczenia zawodowego w branży farmaceutycznej zdobytego m.in. na Węgrzech i w Rumunii oraz w strukturach międzynarodowych Amgen. Jest absolwentem farmacji na Uniwersytecie Semmelweisa w Budapeszcie oraz MBA na Uniwersytecie w Durham w Wielkiej Brytanii.

Z firmą Amgen związany jest od 2009 roku. Zajmował się między innymi kontrolą wydajności sprzedaży oraz był odpowiedzialny za opracowywanie planów rozwoju produktów, a także koordynował działania marketingowe. W roku 2013 został powołany na funkcję dyrektora generalnego w Rumunii a jednocześnie powierzono mu obowiązki managera sprzedaży leków immuno-onkologicznych w północno-wschodniej Europie. Kolejnym szczeblem kariery było stanowisko w europejskiej centrali Amgen - dyrektora odpowiedzialnego we wszystkich krajach Europy za projekt mający na celu budowanie jakościowych relacji z partnerami biznesowymi firmy. Na początku września tego roku Gábor Sztaniszláv objął funkcję dyrektora generalnego Amgen w Polsce.

- Współpracując z wysoko wykwalifikowaną polską kadrą, będę kontynuować misję szeroko pojętej służby pacjentom. Jestem przekonany, że moje doświadczenia z pracy w krajach, przed którymi stoją podobne wyzwania – takich jak Węgry i Rumunia - pomogą mi w rozwijaniu organizacji Amgen w Polsce. Wierzę, że będziemy wspólnie kontynuować z sukcesem działania na rzecz ułatwienia polskim pacjentom dostępu do innowacyjnych leków i nowoczesnych terapii – mówi nowy dyrektor generalny Amgen Polska Gábor Sztaniszláv.

Źródło: mat. prasowe

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także