Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner

Amgen w Polsce ma nowego szefa

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 7 sierpnia 2023 12:50

Amgen w Polsce ma nowego szefa - Obrazek nagłówka
1 sierpnia 2023 roku Krisztián Szabolcs Toka objął stanowisko dyrektora generalnego Amgen w Polsce. Krisztián urodził się na Węgrzech. Ukończył studia medyczne na Uniwersytecie w Debreczynie w 2004 roku. Ma 18-letnie doświadczenie w branży farmaceutycznej, poprzednio pełnił funkcję dyrektora generalnego Amgen na Węgrzech.

Krisztián Szabolcs Toka rozpoczął swoją karierę zawodową w Gedeon Richter, następnie zajmował się consultingiem w obszarze ekonomii zdrowia i Real-World Evidence dla kilku innowacyjnych firm farmaceutycznych. Od 2008 r. pracował w Sanofi. W 2014 r. przeniósł się wraz z rodziną do Szwajcarii i dołączył do Amgen jako Senior Manager Value Access & Policy, odpowiadając za rynek Europy Północno-Wschodniej. Po trzech latach awansował na stanowisko Dyrektora.

Od roku 2020, na Węgrzech, pełnił funkcję dyrektora generalnego Amgen, a także członka zarządu Amerykańskiej Izby Handlowej (AmCham Hungary), Stowarzyszenia Innowacyjnych Producentów (Association of Innovative Manufacturers) oraz Stowarzyszenia Handlowego VÉDETTSÉG.

Jego zdaniem, dobry lider powinien rozwijać swoje kompetencje przez całe życie, dlatego nieustannie pogłębia swoją wiedzę. Równolegle do Wydziału Medycznego studiował Medical Economics and Hospital Management (Ekonomika Zdrowia i Zarządzanie w Ochronie Zdrowia), następnie ukończył kursy w kilku szkołach biznesu, takich jak Oxford, London School of Economics and Political Science czy INSEAD.

- Rozpoczynając pracę jako dyrektor generalny Amgen w Polsce zamierzam kontynuować działania mające na celu poprawę jakości życia pacjentów – powiedział Krisztián Szabolcs Toka obejmując stanowisko. – Wraz z zespołem będziemy pracować nad wyrównaniem szans polskich pacjentów w dostępie do innowacyjnych terapii, zgodnie ze światowymi wytycznymi klinicznymi i rekomendacjami międzynarodowych towarzystw naukowych.

Krisztián jest żonaty, ma dwoje dzieci. W wolnym czasie lubi odkrywać kolejne pasje - najnowszą jest strzelectwo sportowe.

inf pras

Tematy

Amgen Polska

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także