Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner

Lekarz zakażony COVID-19: Myślałem, że się uduszę!

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 21 grudnia 2020 12:34

 Lekarz zakażony COVID-19: Myślałem, że się uduszę! - Obrazek nagłówka
Fot. Tomasz Kobosz
- Trzy tygodnie temu udało mi się pokonać walkę z koronawirusem. Niestety od tamtej pory odczuwam ciągłe zmęczenie - powiedział w rozmowie z Medexpressem lekarz Bartosz Fiałek, specjalista w dziedzinie reumatologii.

Trzy tygodnie temu udało mi się pokonać walkę z koronawirusem. Niestety od tamtej pory odczuwam ciągłe zmęczenie oraz ból głowy. Zastanawiam się, czy jest to efekt ciężkiej pracy czy powikłań po zakażeniu koronawirusem.

Podczas zakażenia koronoawirusem borykałem się z takimi objawami jak: bóle mięśni, zmęczenie, utarta węchu i smaku. Na szczęście nie miałem gorączki. Najwyższa ciepłota ciała, która utrzymywała się u mnie przez cały dzień wyniosła 37,5 stopni Celsjusza, kolejnego dnia 37, 2 stopni Celsjusza a potem wróciła do normy. Najbardziej niekomfortowymi objawami były bóle mięśniowe i przeczulica skóry. Czułem ból podczas przekręcania się w łóżku i zakładania bielizny.

Podczas walki z koronawirusem najbardziej bałem się, że się uduszę. To właśnie na duszności najbardziej narzekają pacjenci, którzy trafiają do szpitali zakaźnych. Bałem się, że trafię pod respirator. Na szczęście nie miałem kaszlu, co świadczyło o tym, że koronawirus nie zajął mi płuc.

Najtrudniejsze podczas kwarantanny było to, że musiałem się izolować. Nie mogłem zrobić zakupów. Na szczęści mogłem liczyć na pomoc koleżanki ze studiów, która kupowała nam potrzebne rzeczy.

Podobne artykuły

Msolecka
Felieton Małgorzata Solecka

Zakupy covidowe. Coś tu pachnie

27 lutego 2024
iStock-1361760808
23 stycznia 2024

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także