Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie

Lekarze do pacjentów: zapraszamy Was do udziału w manifestacji 1 czerwca

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 27 maja 2019 11:47

Lekarze do pacjentów: zapraszamy Was do udziału w manifestacji 1 czerwca - Obrazek nagłówka

W liście otwartym do polskich pacjentów OZZL zaapelowało o udział w manifestacji 1 czerwca.

Manifestacja ma być protestem przeciwko lekceważeniu ochrony zdrowia Polaków przez kolejne ekipy rządowe, czego najbardziej jaskrawym jest wielkie niedofinansowanie publicznej ochrony zdrowia, co powoduje kolejki do leczenia skutkujące wielkim cierpieniem: pogorszeniem stanu zdrowia wielu chorych i – nierzadko – ich śmiercią.

W liście czytamy, że można łatwo obliczyć, porównując np. wyniki leczenia chorób nowotworowych w naszym kraju z krajami, gdzie nakłady na lecznictwo są odpowiednie, że każdego roku wiele tysięcy Polaków umiera tylko dlatego, że na publiczną ochronę zdrowia w naszym kraju ciągle brakuje środków. A przecież medycyna to nie tylko onkologia.

OZZL przypomina, że kolejne rządy przekonują, że nie można zwiększyć nakładów na leczenie Polaków, bo brakuje na to pieniędzy. Tymczasem na inne cele pieniądze zawsze były i są. Gdy ponad rok temu lekarze rezydenci domagali się zwiększenia nakładów na zdrowie Polaków do 6,8% PKB w ciągu trzech lat, usłyszeli od przedstawicieli rządu że takich pieniędzy „nie ma i nie będzie”. Dzisiaj okazuje się, że pieniądze są i to w kwocie, która pozwoliłaby osiągnąć postulowany poziom finansowania już w tym roku (a nie za 3 lata). Już dzisiaj można by zatem uratować życie wielu tysięcy Polaków, ale rządzący nie chcą tego zrobić, wydając nasze wspólne pieniądze na inne cele.

- Dlatego zapraszamy Was do udziału w manifestacji 1 czerwca. Musicie pokazać, że rządzący nie mogą lekceważyć Was, Waszego zdrowia i życia. Musicie pokazać politykom, że kto nie dba o ochronę zdrowia nie ma prawa sprawować władzy w demokratycznym państwie. Nie zostawiajcie nas – pracowników ochrony zdrowia – samych w walce o zdrowie Polaków. Spotkajmy się wszyscy na manifestacji w dniu 1 czerwca w Warszawie! - apeluje OZZL.

Źródło: OZZL

Podobne artykuły

iStock-1246922598
21 marca 2024
ministerstwo zdrowia miodowa_6
2 października 2023
pikieta - strajk
18 sierpnia 2023

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także