Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie

Łukasz Szumowski dyrektorem Narodowego Instytutu Kardiologii

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 28 stycznia 2022 16:59

Łukasz Szumowski dyrektorem Narodowego Instytutu Kardiologii - Obrazek nagłówka
Źródło: mat. pras. PTK

Minister zdrowia powołał właśnie pełnomocnika Narodowego Programu Chorób Układu Krążenia. Został nim prof. Tomasz Hryniewiecki, dyrektor Narodowego Instytutu Kardiologii.

- Rozwój Narodowego Programu Chorób Układu Krążenia wraz z Krajową Siecią Onkologiczną to jeden z naszych priorytetów na ten rok. Wyjdziemy bowiem z epidemii bardzo poturbowani zdrowotnie. Musimy te zaległości nadrobić stąd też jak najszybciej chcemy wzmocnić polską kardiologię – mówi minister zdrowia dr Adam Niedzielski i dodaje: - Profesor Hryniewiecki to najlepsza z osób, która może zadbać o szybki rozwój projektu Krajowej Sieci Kardiologicznej, by stała się tym dla kardiologii, czym Krajowa Sieć Onkologiczna dla Onkologii.

Stanowisko dyrektora NIKard obejmie prof. Łukasz Szumowski, który z Instytutem związany jest od 20 lat i w którym kieruje Centrum Zaburzeń Rytmu Serca. Był m.in. członkiem European Heart Rhythm Association, Training Fellowships Committee czy Innovation Commity. W latach 2016-2018 był podsekretarzem stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego a w okresie 2018-2020 ministrem zdrowia.

Źródło: MZ

Podobne artykuły

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.