Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner
Główny Inspektor Sanitarny

Mamy 13 ozdrowieńców

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 14 marca 2020 18:54

Mamy 13 ozdrowieńców - Obrazek nagłówka
NA ŻYWO: Konferencja premiera Mateusza Morawieckiego, Głównego Inspektora Sanitarnego J. Pinkasa i prezesa PLL LOT R. Milczarskiego

- Wobec obywateli którzy będą chcieli wrócić do Polski oferujemy specjalnie do tego przeznaczone loty za pośrednictwem PLL LOT: Wielka Brytania, Irlandia, Cypr, Malta, Stany Zjednoczone. Dla innych obywateli, którzy znajdują się w mniej popularnych krajach będą przygotowane na stronach PLL LOT dodatkowe loty czarterowe. Ceny za ten lot będą takie same dla wszystkich - za resztę ceny dopłaci państwo polskie - poinformował premier Mateusz Morawiecki.

Kto skorzysta z lotów czarterowych?

  • Uprawnione osoby to Polacy i:
  • małżonkowie obywateli polskich,
  • dzieci obywateli polskich,
  • osoby posiadające Kartę Polaka,
  • osoby posiadające prawo stałego lub czasowego pobytu na terenie RP lub pozwolenie na pracę.

Główny Inspektor Sanitarny dr hab. Jarosław Pinkas potwierdził, że ogromna liczba pacjentów jest poddana nadzorowi epidemiologicznemu. - 4400 osób jest w tej chwili w kwarantannie i zachowują się w sposób racjonalny. Wiedzą, że mogą być zagrożeniem. My prosimy o obserwowanie naszych komunikatów. Mamy 13 ozdrowieńców [tj. pacjentów, u których ustąpiły objawy, ale nie są jeszcze wolni od wirusa i mogą zarażać! - przyp. red.]. To jest dobra informacja. Będziemy mieli coraz lepsze, bo nasze służby są coraz bardziej sprawne, coraz bardziej doświadczone - zapewnia GIS.

Podobne artykuły

Msolecka
Felieton Małgorzata Solecka

Zakupy covidowe. Coś tu pachnie

27 lutego 2024
iStock-1361760808
23 stycznia 2024

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także