Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner

Masz wiadomość. MZ wysyła sms-y do...

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 29 listopada 2021 12:10

Masz wiadomość. MZ wysyła sms-y do... - Obrazek nagłówka
Fot. Getty Images/iStockphoto

UWAGA: Zapisz się już dziś na szczepienie przeciw COVID. W swoim IKP znajdziesz eskierowanie. Na osoby zaszczepione nie jest nakładana kwarantanna.

Taką wiadomość tekstową resort zdrowia wyśle na telefony komórkowe 900 tys. właścicieli Internetowego Konta Pacjenta, którzy do tej pory nie zaszczepili się przeciw COVID-19. Wysyłka SMS-ów rozpoczęła się 29.11, o godzinie 10.00. Wszystkie wiadomości zostaną rozesłane w ciągu kilku godzin.

- Czwarta fala epidemii jest falą niezaszczepionych, dlatego podejmujemy kolejne działania, by dotrzeć z informacją o szczepieniach do jak najszerszej grupy osób. Chcemy wykorzystać wszystkie możliwości, stąd dzisiejsza akcja sms-owa nie będzie ostatnią. Przymierzamy się również do wysyłki wiadomości tekstowych zachęcających do szczepień do osób kończących kwarantannę – tłumaczy minister zdrowia dr Adam Niedzielski.

Dzisiejsza wysyłka to kolejna akcja SMS-owa Ministerstwa Zdrowia. Dotychczas wysłano 15,5 mln smsów z informacją o szczepieniach dawką przypominającą po 6 miesiącach od pełnego wyszczepienia oraz 5 mln wiadomości do osób 50plus, które mogą zaszczepić się po 5 miesiącach.

Źródło: MZ

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także