Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie

Medycy z Polski "odblokowują" TIR-y w Dover

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 25 grudnia 2020 14:41

Medycy z Polski "odblokowują" TIR-y w Dover - Obrazek nagłówka
Fot. Getty Images/iStockphoto
Grupa ponad 37 medyków z Polski pomagała w wigilijną noc testować kierowców TIR-ów, którzy utknęli w Dover, pod tym jak Francja zamknęła możliwość wjazdu bez certyfikatu z negatywnym wynikiem testu.

37 lekarzy, diagnostów, pielęgniarek i ratowników medycznych (m.in. z CSK MSWiA, Lotniczego Pogotowia Ratunkowego i WOPR ) przyleciało z Polski w czwartek wieczorem.

Zakażenie koronawirusem potwierdzono tylko u kilku spośród ponad trzech tysięcy kierowców, którzy przeszli szybki test – podaje RMF powołując się na polską ambasadę w Londynie.

Negatywny wynik nie oznacza natychmiastowego opuszczenia Wysp. Wielu przetestowanych kierowców nadal tkwi w ogromnych kolejkach.

Z kolei ci nieliczni, u których wykryto zakażenie, mają udać się do w hotelu Holiday Inn w Rochester, gdzie przejdą kwarantannę (nie będą musieli pokrywać kosztów pobytu). Kabiny, w których podróżowali, zostaną poddane dezynfekcji.

Pierwsza grupę pomagających Polaków w piątek rano rozpoczęła powrót do kraju. Zastąpi ich dziś liczniejsza, ok. 60-osobowa grupa polskich medyków wojskowych, o czym poinformowali na Twitterze pełnomocnik rządu ds. programu szczepień Michał Dworczyk oraz minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

Żołnierze (między innymi z Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych ) nie poprzestaną na testowaniu. "Uwięzionym" kierowcom będą też dostarczać jedzenie i napoje oraz środki ochrony osobistej.

Źródła: Twitter / RMF / Onet

Podobne artykuły

iStock-1356052767
4 lutego 2022
iStock-1296748073
15 grudnia 2021
iStock-184804519
10 grudnia 2021

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także