Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner

Minister zdrowia powołała konsultanta krajowego ds. chorób zakaźnych

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 22 grudnia 2023 08:27

Minister zdrowia powołała konsultanta krajowego ds. chorób zakaźnych - Obrazek nagłówka
Prof. Miłosz Parczewski został przez minister zdrowia Izabelę Leszczynę powołany na stanowisko konsultanta krajowego do spraw chorób zakaźnych. Przekazanie aktu powołania odbyło się z udziałem wicemarszałkini Sejmu RP Moniki Wielichowskiej.

Podczas spotkania rozmawiano o profilaktyce i leczeniu chorób zakaźnych (SARS-CoV-2, grypa, RSV) a także innych problemach ze szczególnym uwzględnieniem HIV/AIDS. Omówiono także plany utworzenia i znaczenie zespołu doradczego ds. monitorowania zagrożeń biologicznych.

Prof. Miłosz Parczewski wskazywał na znaczenie współpracy z innymi konsultantami krajowymi w celu wypracowania wspólnych planów tworzenia i prowadzenia diagnostyki i terapii w zakresie chorób zakaźnych.

– Bardzo ważnym zadaniem będzie przygotowanie Polski i polskiego systemu ochrony zdrowia do nowych wyzwań w zakresie chorób zakaźnych i epidemiologii – podkreślił profesor.

Prof. dr hab. n.med. Miłosz Parczewski jest specjalistą chorób zakaźnych; lekarzem naczelnym ds. chorób zakaźnych Samodzielnego Publicznego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Szczecinie; lekarzem kierującym kliniką chorób zakaźnych, tropikalnych i nabytych niedoborów immunologicznych Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie; lekarzem kierującym oddziałem obserwacyjno-zakaźnym, chorób tropikalnych i nabytych niedoborów immunologicznych SPWSZ w Szczecinie; prezesem Polskiego Towarzystwa Naukowego AIDS; wiceprezesem i jednocześnie prezesem elektem Europejskiego Towarzystwa Klinicznego AIDS (European AIDS Clinical Society). Od 2020 roku konsultant w województwie zachodniopomorskim w dziedzinie chorób zakaźnych.Prof. dr hab. n.med. Miłosz Parczewski jest specjalistą chorób zakaźnych; lekarzem naczelnym ds. chorób zakaźnych Samodzielnego Publicznego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Szczecinie; lekarzem kierującym kliniką chorób zakaźnych, tropikalnych i nabytych niedoborów immunologicznych Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie; lekarzem kierującym oddziałem obserwacyjno-zakaźnym, chorób tropikalnych i nabytych niedoborów immunologicznych SPWSZ w Szczecinie; prezesem Polskiego Towarzystwa Naukowego AIDS; wiceprezesem i jednocześnie prezesem elektem Europejskiego Towarzystwa Klinicznego AIDS (European AIDS Clinical Society). Od 2020 roku konsultant w województwie zachodniopomorskim w dziedzinie chorób zakaźnych.

Źródło: Ministerstwo Zdrowia

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.