Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie

Na trzeciej dawce się nie skończy?

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 13 września 2021 14:08

Na trzeciej dawce się nie skończy?  - Obrazek nagłówka
Fot. Getty Images/iStockphoto
Doradca Białego Domu, dr Anthony Fauci, sugeruje, że aby opanować pandemię SARS-CoV-2 będziemy musieli mieć niejedną, a więcej dawek przypominających w programie szczepień.

Doktor Anthony Fauci, dyrektor Narodowego Instytutu Alergii i Chorób Zakaźnych, powiedział, że pojawienie się szybko rozprzestrzeniającego się wariantu Delta i niechęć do szczepień postawiło Stany Zjednoczone w bardzo trudnym okresie pandemii. Do tego dochodzi ważna kwestia szczepień dzieci poniżej 12. roku życia. Prognozuje się, że najmłodsi będą mieli dostęp do szczepień już… na Halloween. Były komisarz amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków, doktor Scott Gottlieb, który jest członkiem zarządu w firmie Pfizer, powiedział, że firma ma mieć pełne dane na temat szczepień dla dzieci w wieku 5-11 lat do końca września. „FDA twierdzi, że będzie kwestią tygodni, a nie miesięcy, aby ustalić, czy zamierzają autoryzować szczepionki dla dzieci w wieku 5-11 lat. Decyzji możemy spodziewać się do sześciu tygodni.” – skomentował Gottlieb.


Według najnowszych danych Centers for Disease Control and Prevention (CDC)Do tej pory 54 procent Amerykanów zostało w pełni zaszczepionych, a 63 procent otrzymało co najmniej jedną dawkę. Ponad 35 procent, czyli prawie 80 milionów Amerykanów jest nieszczepionych.
Ostatnio prezydent Stanów Zjednoczonych, Joe Biden wprowadził nowe zasady i obostrzenia dotyczące walki z COVID-19, m.in. obowiązkowe szczepienia w zakładach pracy zatrudniających pow. 100 osób. Dziś, jak podają media, Fauci poparł ideę zakazu podróżowania samolotem przez osoby nieszczepione w USA.

Źródło: The Independent/CNN

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.