Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie

NRL krytycznie o pakiecie antykolejkowym Arłukowicza

MedExpress Team

Katarzyna Wróblewska

Opublikowano 6 kwietnia 2014 18:51

NRL krytycznie o pakiecie antykolejkowym Arłukowicza - Obrazek nagłówka
foto. Jacek Sielski
Naczelna Rada Lekarska krytycznie oceniła pakiet antykolejkowy przedstawiony przez premiera i ministra zdrowia. Co nie spodobało się NRL?
[caption id="attachment_32189" align="alignnone" width="620"]Fot. Jacek Sielski Fot. Jacek Sielski[/caption]

Naczelna Rada Lekarska krytycznie oceniła pakiet antykolejkowy przedstawiony przez premiera i ministra zdrowia. Co nie spodobało się NRL?

Naczelna Rada Lekarska bardzo krytycznie ocenia przede wszystkim ograniczony zakres konsultacji prowadzonych przed przedstawieniem zmian mających naprawić system ochrony zdrowia. Ogólnikowość i niedookreśloność propozycji oraz zapowiedź braku jakiegokolwiek dodatkowego finansowania planowanych reform wskazują, że może to być kolejna polityczna obietnica bez pokrycia.

Rada zwraca więc uwagę, że same zmiany organizacyjne, bez dodatkowych środków, nie będą w stanie istotnie poprawić sytuacji pacjentów i pracowników ochrony zdrowia. Rada podkreśla, że zmiany organizacyjne należy wprowadzać przede wszystkim w celu znaczącego zmniejszenia nadmiernie rozbudowanych wymagań biurokratycznych, które oddalają lekarza od pacjenta i ograniczają czas, jaki może on poświęcić pacjentom. Należy niezwłocznie dokonać przeglądu i zdecydowanej redukcji prawnych, administracyjnych i sprawozdawczych procedur niepotrzebnie narzuconych lekarzom, innym pracownikom ochrony zdrowia i placówkom.

Jednocześnie Rada wezwała rząd do jak najszybszego zorganizowania debaty nad priorytetami i sposobami rozwiązania problemów ochrony zdrowia w celu zapewnienia wysokiej jakości, bezpiecznej i dostępnej dla wszystkich obywateli opieki zdrowotnej oraz godnych warunków pracy wszystkim pracownikom systemu ochrony zdrowia. Rada zadeklarowała gotowość do wzięcia udziału w takiej debacie.

Pełne stanowisko NRL: TU

Czytaj także: Czym nas karmią w szpitalach

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także