Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner

Obecne szczepionki kontra nowe mutacje SARS-CoV-2

MedExpress Team

Magda Mazurek

Opublikowano 17 marca 2021 09:19

Obecne szczepionki kontra nowe mutacje SARS-CoV-2 - Obrazek nagłówka
Thinkstock/GettyImages

Novavax potwierdza wysoki poziom skuteczności przeciwko pierwotnym oraz nowym wariantom SARS-CoV-2 w badaniach w Wielkiej Brytanii i RPA.

Ogłoszono skuteczność na poziomie 96,4% przeciwko łagodnym, umiarkowanym i ciężkim chorobom wywołanym przez oryginalny wariant i 86,3% skuteczności wobec wariantu B.1.1.7 / 501Y.V1 w kluczowym badaniu III fazy w Wielkiej Brytanii.

Firma ogłosiła również pełną analizę badania fazy 2b przeprowadzonego w Afryce Południowej, ze skutecznością 55,4% wśród uczestników badania w regionie, w którym przeważa wariant B1.351.

Źródło: https://ir.novavax.com/news-releases/news-release-details/novavax-confirms-high-levels-efficacy-against-original-and?sf140129199=1

Nowe badanie laboratoryjne ujawniło, że szczepionka Covid-19 firmy Pfizer może zneutralizować nowy wysoce zaraźliwy brazylijski wariant SARS-CoV-2. Według badań przeprowadzonych przez University of Texas Medical Branch i naukowców z firmy farmaceutycznej, krew pobrana od zaszczepionych osób zneutralizowała zmodyfikowaną wersję wirusa, która zawierała te same mutacje, które znajdują się na części kolca wariantu P.1 wykrytego po raz pierwszy w Brazylii. Wcześniejsze badania wykazały, że szczepionka była skuteczna także w zapobieganiu zakażeń wariantem południowoafrykańskim i brytyjskim.

Źródło: https://www.pharmaceutical-technology.com/news/pfizer-biontech-vaccine-brazil/?fbclid=IwAR2FubmXCW-c5SwrH3UBbh5Z16makmHaOKcGqsNK8_QXXZW_s9fiWQ1hg_0

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.