Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
Michał Dworczyk

Od 1 lipca szczepienie drugą dawką w dowolnym punkcie

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 25 maja 2021 14:09

Od 1 lipca szczepienie drugą dawką w dowolnym punkcie - Obrazek nagłówka
Konferencja prasowa ministra Michała Dworczyka, minister rodziny i polityki społecznej Marleny Maląg oraz sekretarza stanu, pełnomocnika Rządu ds. Polityki Młodzieżowej Piotra Mazurka.

Michał Dworczyk:

Mamy do dzisiaj ponad 18 mln 300 tys. wykonanych szczepień. Blisko 13 mln osób zaszczepionych 1. dawką. Notujemy w ostatnich tygodniach ponad 2 mln szczepień tygodniowo. Udało się to osiągnąć dzięki zaangażowaniu wszystkich osób tworzących NPS.

Z badań wynika, że 69% Polaków deklaruje chęć zaszczepienia przeciw COVID-19, a 71% Polaków pozytywnie ocenia organizację NPS. Traktujemy to jako docenienie pracy tysięcy lekarzy, pielęgniarek i wszystkich osób zaangażowanych w organizację NPS.

Dzisiaj osiągniemy ok. 50% osób pełnoletnich, które zarejestrowały się w systemie, przyjęły już 1. dawką albo są zarejestrowane na termin szczepienia. Każdego dnia ponad 200 tys. osób zapisuje się na szczepienia.

To wszystko pozwala nam powiedzieć, że kończy się etap polegający na pozyskaniu szczepionek. Od 31 maja dostawy szczepionki Pfizer będą podwojone. Zakładamy, że już w czerwcu problemu z dostępnością szczepionek nie będzie.

Źródło: KPRM

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także