Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
Szef KPRM

Spada dynamika rejestracji na szczepienia

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 1 lipca 2021 09:39

Spada dynamika rejestracji na szczepienia - Obrazek nagłówka
We wtorek około godz. 13. odbyła się konferencja prasowa szefa KPRM Michała Dworczyka, prezesa Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych Michała Kuczmierowskiego oraz głównego doradcy prezesa Rady Ministrów do spraw COVID-19. prof. Andrzeja Horbana.

Michał Dworczyk:

Mamy 54% dorosłych Polaków zaszczepionych albo I dawką lub zarejestrowanych. Spada dynamika rejestracji tydzień do tygodnia o 30%. W tym tygodniu po raz 1. blisko 1 mln szczepionek nie pojechało do punktów, ponieważ punkty z nich zrezygnowały.

Pierwsze Punkty Szczepień Powszechnych sygnalizują, że będą zamykane - szczepienia przejmą punkty populacyjne. Okres wakacyjny i zmniejszenie natężenia pandemii powoduje, że borykamy się z problemem braku chętnych.

Uruchamiamy kolejne kanały promocji. Dzisiaj o północy wystartowała Loteria Narodowego Programu Szczepień - zarejestrowało się już 200 000 osób

Od połowy czerwca każda firma, bez względu na wielkość, może zgłosić chęć szczepienia pracowników i ich rodzin. Należy wypełnić formularz, aplikacja wskazuje punkty medyczne, które mogą zrealizować te szczepienia.

Pracujemy nad kolejnymi formami promocji. W nadchodzącym tygodniu przedstawimy projekt związany z wystawianiem certyfikatów dla firm i związane z tym bonusy.

Od dzisiaj można się szczepić druga dawką w dowolnym punkcie

Michał Kuczmierowski:

Do Polski tygodniowo przyjeżdża około 2 milionów szczepionek

Punkty szczepień z powodu braku chętnych odmawiają przyjęcia szczepionek

Prof. Andrzej Horban:

Obserwujemy spadek liczby zakażeń ciężkich przypadków w grupach, gdzie współczynnik osób zaszczepionych jest wysoki. Dotyczy to zwłaszcza grupy wiekowej 70 plus

W Wielkiej Brytanii zaczął dominować wariant Delta. Ten wariant zacznie powolutku dominować także w Polsce. Jedyną radą są szczepienia

Chcemy, aby lekarze POZ spróbowali przekonać do szczepienia tych, którzy nie chcą tego zrobić

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także