Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
USA

Otwarcie granic dla zaszczepionych?

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 21 września 2021 10:50

Otwarcie granic dla zaszczepionych? - Obrazek nagłówka
Fot. Getty Images/iStockphoto
Stany Zjednoczone poinformowały, że od listopada zniosą ograniczenia dotyczące podróży dla osób w pełni zaszczepionych. Od ponad roku granice USA były zamknięte dla podróżnych.

Administracja USA planuje ponownie otwarcie swoich granic dla cudzoziemców. Ograniczenia mają być zniesione wraz z początkiem listopada. Osoby chcące przyjechać do Stanów Zjednoczonych muszą przedstawić dowód szczepienia oraz negatywny test na COVID-19, wykonany co najmniej trzy dni przed wejściem na pokład samolotu. Zakaz podróżowania w USA obowiązuje od marca 2020 r. i został odnowiony przez prezydenta Joe Bidena po jego inauguracji w styczniu.

Decyzja USA wydawała się być zaskoczeniem dla niektórych europejskich przywódców. Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson, jadący do Nowego Jorku na Zgromadzenie Ogólne ONZ, został zapytany przez dziennikarzy o szanse na zniesienie zakazu i powiedział: „Nie sądzę, aby była taka szansa w tym tygodniu. ”

- Ten nowy międzynarodowy system podróży podąża za nauką, aby zapewnić bezpieczeństwo Amerykanom i międzynarodowym podróżom lotniczym. Wymagając od obcokrajowców pełnego zaszczepienia przed lotem do Stanów Zjednoczonych i wprowadzając dodatkowe rygorystyczne protokoły bezpieczeństwa, będziemy chronić Amerykanów tutaj w kraju i zwiększyć bezpieczeństwo podróży międzynarodowych — powiedział Jeff Zients, szef zespołu reagowania na COVID-19.

Zients zapowiedział również, że w nadchodzących dniach CDC wyda nakaz śledzenia kontaktów, który będzie wymagał od linii lotniczych zbierania informacji od podróżnych lecących do USA, w tym ich numeru telefonu i adresu e-mail, aby działały jako „system nadzoru zdrowia publicznego”. To da CDC, stanowym i lokalnym urzędnikom ds. zdrowia możliwość obserwowania podróżnych, jeśli byli potencjalnie narażeni na kontakt z osobą zakażoną koronawirusem.

Wiadomość o zmianie polityki została przyjęta z zadowoleniem przez dotknięty pandemią przemysł lotniczy, który ma nadzieję na powrót do normalności na lukratywnym szlaku transatlantyckim.

Źródło: Politico

Podobne artykuły

Msolecka
Felieton Małgorzata Solecka

Zakupy covidowe. Coś tu pachnie

27 lutego 2024
iStock-1361760808
23 stycznia 2024

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.