Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie

OZZL apeluje do rządzących

MedExpress Team

Katarzyna Wróblewska

Opublikowano 8 września 2014 11:28

OZZL apeluje do rządzących - Obrazek nagłówka
Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy wyraża zdecydowane poparcie dla stanowiska Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. W jakiej sprawie?

Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy wyraża zdecydowane poparcie dla stanowiska Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. W jakiej sprawie?

Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy wyraża zdecydowane poparcie dla stanowiska Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, które negatywnie ocenia ostatnie działania rządu i Ministerstwa Zdrowia w zakresie ochrony zdrowia psychicznego w Polsce. OZZL podziela również opinię Towarzystwa, że - przedstawione przez Ministerstwo Zdrowia – założenia do nowelizacji ustawy o ochronie zdrowia psychicznego oraz ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi są zbyt minimalistyczne i dotyczą głównie regulacji wymuszonych przez orzeczenia europejskich instytucji sądowniczych, co – jakkolwiek potrzebne - jest jednak dalece niewystarczające,  aby poprawić poziom opieki psychiatrycznej w Polsce.

W ocenie OZZL: rząd i Ministerstwo Zdrowia, podejmując działania w dziedzinie ochrony zdrowia psychicznego, powinny opierać się na merytorycznym wsparciu osób i środowisk najbardziej kompetentnych w tej dziedzinie, wśród których – co oczywiste – jest przede wszystkim Polskie Towarzystwo Psychiatryczne. OZZL wyraża nadzieję, że stanowisko PTP zostanie wzięte pod uwagę przez rządzących.

 Źródło: ozzl.org.pl

Czytaj także: Od nowego roku większa składka na samorząd lekarski

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.