Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie

Profilaktyka i leczenie otyłości u osób dorosłych: 3 ankiety dla NIK

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 20 lutego 2023 08:27

Profilaktyka i leczenie otyłości u osób dorosłych: 3 ankiety dla NIK - Obrazek nagłówka
NIK prowadzi obecnie kontrolę dotyczącą profilaktyki i leczenia otyłości u osób dorosłych. Dla uzyskania pełnego obrazu problemów kontrolerzy przygotowali trzy ankiety. Ogólną, skierowaną do wszystkich dorosłych i dwie skierowane do specjalistów: lekarzy i dietetyków.

W Polsce otyłość jest ogromnym problemem - blisko 2/3 dorosłych Polaków boryka się z otyłością - 3/4 mężczyzn i połowa kobiet. Pandemia pogłębiła skalę zjawiska. NIK przypomina, że otyłość jest przyczyną ok. 1,5 mln hospitalizacji rocznie, a leczenie jej pochłania znaczną część budżetu ochrony zdrowia. Przy tym jest chorobą przewlekłą, nie ustępującą samoistnie, powodującą rozwój ponad 200 powikłań, w tym m.in. cukrzycy typu II, chorób sercowo-naczyniowych, nowotworów, chorób zwyrodnieniowych układu kostno-stawowego i wiele innych.

Dlatego tak ważna jest profilaktyka i skuteczne leczenie. Dlatego NIK sprawdzi co na ten temat sądzą pacjenci, lekarze i dietetycy?

Pytania dotyczą działań związanych z rozpoznawaniem otyłości, przyczynami jej powstawania i podejmowanymi metodami leczenia. Respondenci proszeni są także o ocenę adekwatności i skuteczności stosowanych metod leczenia otyłości w świetle aktualnej wiedzy medycznej w tym zakresie. Mogą również przedstawić własną opinię.

Ankieta jest anonimowa, a jej wyniki będą wykorzystane i prezentowane wyłącznie w formie zestawień zbiorczych.

Więcej: TU

Źródło: NIK

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Najciekawsze oferty pracy (przewiń)

Zobacz także