Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner
Oświadczenie OIL

Przemoc to nie metoda wychowawcza!

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 29 stycznia 2020 12:37

Przemoc to nie metoda wychowawcza!  - Obrazek nagłówka
Fot. Getty Images/iStockphoto
"Kary cielesne negatywnie wpływają na zdrowie dzieci, ich rozwój, zdolności poznawcze oraz funkcjonowanie w społeczeństwie" - Dorota Bębenek, przewodnicząca Zespołu ds. Matek Lekarek OIL

OIL wydała oświadczenie potępiające promocję stosowanie przemocy jako formy wychowawczej:

Oświadczenie

Wobec pojawiających się w przestrzeni publicznej publikacji, zawierających treści nawołujące do stosowania przemocy wobec dzieci, Zespół ds. Matek Lekarek Okręgowej Rady Lekarskiej w Warszawie, w imieniu zrzeszonego środowiska lekarskiego, wyraża kategoryczny sprzeciw.

Przedmiotem naszego sprzeciwu jest ujawniona w ostatnim czasie książka „Pasterz serca dziecka”, autorstwa pastora Tedda Trippa, rozpowszechniona przez wydawnictwo Słowo Prawdy. Naruszanie nietykalności osobistej jest przestępstwem, a wspomniana publikacja zachęca do bicia i stosowania kar cielesnych, a ponadto instruuje, jak ukrywać tego typu przestępstwa przed organami ścigania.

Mając na uwadze aspekt prawny, ale przede wszystkim aktualną wiedzę medyczną, która jednoznacznie potwierdza, że kary cielesne negatywnie wpływają na zdrowie dzieci, ich rozwój, zdolności poznawcze oraz funkcjonowanie w społeczeństwie, podkreślamy, że każdy przekaz nawołujący do stosowania przemocy (zarówno fizycznej, jak i psychicznej) spotka się z naszymi zdecydowanymi reakcjami.

Jako środowisko lekarskie jesteśmy zobowiązani do dbałości o zdrowie – w szerokim znaczeniu tego pojęcia. Pozostając w zgodzie z aktualną wiedzą medyczną, dopełnimy wszelkich starań, by zadbać o dobrostan pacjentów, w tym tych najbardziej bezbronnych, czyli dzieci. Dotyczy to zarówno kwestii diagnostyki, leczenia, ale także wymiaru społecznego.

Lek. Dorota Bębenek

Przewodnicząca Zespołu ds. Matek Lekarek

Źródło: OIL

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.