Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner

Radziwiłł: To nie jest żaden strajk

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 25 października 2017 12:23

Radziwiłł: To nie jest żaden strajk - Obrazek nagłówka
Fot. MedexpressTV

Lekarze z Małopolski, w akcie solidarności postanowili wesprzeć protest lekarzy rezydentów i 25 października (środa) ogłosili dniem bez lekarza. 

- Idąc za głosem naszych kolegów lekarzy specjalistów, XI Zjazd Regionu Małopolskiego OZZL ogłosił środę, 25 października 2017 roku „Dniem Solidarności Lekarzy Małopolskich z Głodującymi" – poinformował Piotr Watoła, przewodniczący zarządu Regionu Małopolskiego OZZL - Każdy lekarz podejmie we własnym sumieniu decyzje o formie wsparcia protestujących. Ponieważ wielu lekarzy zdeklarowało absencje w pracy, nazwaliśmy ten dzień dniem bez lekarza – dodaje.

Minister zdrowia Konstanty Radziwiłł w programie „Kwadrans polityczny” (TVP 1) odniósł się do tej inicjatywy: - To nie jest żaden strajk. Strajk przede wszystkim wpisuje się w pewien porządek prawny. To jest jakieś działanie zupełnie poza prawne. Lekarze nie przyjdą do pracy na zasadzie zupełnie nie wiadomo jakiej. To jest jakiś skandal w ogóle - powiedział minister. Dodał, że w służbie zdrowia nie można igrać życiem pacjentów. 

 

 

Protest rezydentów

Trwa już 24 dzień protestu głodowego lekarzy rezydentów, którzy niezmiennie domagają się spełnienia ich postulatów, w tym przede wszystkim zwiększenia nakładów na ochronę zdrowia do 6,8 proc. PKB w ciągu najbliższych 4 lat. Do protestu warszawskiego dołączyły się już grupy ze Szczecina, Łodzi, Leszna, Wrocławia, Gdańska i właśnie Krakowa. 

Źródło: TVP 1/Medexpress.pl

 

 

Podobne artykuły

Zobacz także