Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie

Ratownicy chcą być traktowani na równi z pielęgniarkami

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 13 lipca 2018 10:52

Ratownicy chcą być traktowani na równi z pielęgniarkami
 - Obrazek nagłówka
200487417-001.jpg
- Najbardziej przykre jest to, że pielęgniarki, gdy zaczęły wypowiadać umowy w pracy, otrzymały dodatki. A przecież wykonują taką samą pracę jak ratownik. Dlaczego zatem zostaliśmy zepchnięci na margines - powiedział w rozmowie z Medexpressem Marcin, ratownik medyczny.

Martyna Chmielewska: Rząd nie zrealizował obietnic. Ratownicy nie otrzymali dodatków. Czy w tej sytuacji zamierzają wypowiadać umowy w pracy?

Ratownik medyczny: Ratownicy są zirytowani działaniem MZ, które po raz kolejny och oszukało. Choć minister zdrowia obiecał rozporządzenie regulujące nasze postulaty, to do tej pory dokument nie został przygotowany. Najbardziej przykre jest to, że pielęgniarki, gdy zaczęły wypowiadać umowy w pracy, to otrzymały dodatki. A przecież wykonują taką samą pracę jak ratownik . Dlaczego zatem zostaliśmy zepchnięci na margines. Tak się nie robi! Dodam, że w niektórych szpitalach zaczyna już brakować ratowników, bo odchodzą z zawodu.

M.C.: Czy zamierza Pan przystąpić do protestu ?
Popieram protest. Nie jestem zrzeszony w związku zawodowym, dlatego trudno mi będzie do niego przystąpić.

Ratownik medyczny: Jak Pana zdaniem należałoby rozwiązać konflikt pomiędzy ratownikami a MZ?
Minister zdrowia musiałby wydać obiecane rozporządzenie ws. dodatków dla ratowników medycznych pracujących poza zespołami ratownictwa medycznego czyli w szpitalach, transportach itp., a także zrealizować pozostałe obietnice. Wmawia się nam, że trwają prace nad stworzeniem dokumentu. Tymczasem dla pielęgniarek bardzo szybko przygotowano rozporządzenie. To niesprawiedliwe.

Zobacz także