Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner

Rozpoczęły się szczepienia medyków na Stadionie Narodowym

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 7 stycznia 2021 14:24

Rozpoczęły się szczepienia medyków na Stadionie Narodowym  - Obrazek nagłówka
Thinkstock/GettyImages

W czwartek rozpoczęły się szczepienia medyków na Stadionie Narodowym. - Wszystko przebiegło zgodnie z planem. Medycy są zadowoleni - powiedziała Medexpressowi Iwona Sołtys z CSK MSWiA w Warszawie. - Szczepienia będą kontynuowane w piątek i sobotę. Każdego dnia będzie szczepionych po około 300 osób. Łącznie zaszczepionych zostanie ok. 900 osób - dodała.

Iwona Sołtys wyjaśniła, że limit ten wynika z ograniczonej liczby personelu. Zaznaczyła przy tym, że w kolejnych tygodniach liczba szczepionych zostanie zwiększona.

- Zgłoszenia medyków nadal napływają do CSK MSWiA, a rozpoczynająca się akcja nie będzie jednorazową. Za trzy tygodnie będziemy zapraszać tę samą grupę medyków na drugą turę szczepień, natomiast planujemy kolejne akcje szczepień tego typu, które będziemy realizować po następnych dostawach szczepionek - powiedziała Sołtys.

Dodała, że w przyszłą środę i czwartek CSK MSWIA planuje przeprowadzić kolejną akcję szczepień wśród medyków.

27 grudnia rozpoczęły się w Polsce szczepienia przeciw COVID-19. W pierwszej kolejności szczepieni są pracownicy służby zdrowia, pracownicy DPS-ów i MOPS-ów oraz personel pomocniczy i administracyjny w placówkach medycznych. Następnie szczepionkę otrzymają m.in. seniorzy, służby mundurowe, nauczyciele.

Jak zapowiedział we wtorek szef KPRM Michał Dworczyk, który jest też pełnomocnikiem rządu ds. programu szczepień, szczepienia pierwszej grupy, do której zakwalifikowano osoby powyżej 60 lat, pensjonariuszy domów pomocy społecznej, pracowników służb mundurowych oraz nauczycieli mają się rozpocząć 25 stycznia.

Natomiast od 15 stycznia ruszą zapisy na szczepienia dla wszystkich innych chętnych. Będzie można umawiać się na konkretny termin za pośrednictwem infolinii 989, Internetowego Konta Pacjenta, w placówkach POZ czy w punkcie szczepień.

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.