Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie

Rzecznik rządu: nie planujemy powrotu obostrzeń w związku z COVID-19

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 16 czerwca 2020 08:36

Rzecznik rządu: nie planujemy powrotu obostrzeń w związku z COVID-19 - Obrazek nagłówka
Fot. Getty Images/iStockphoto

W poniedziałek gościem Programu 1 Polskiego Radia był rzecznik rządu Piotr Müller. Opowiedział o walce z epidemią koronawirusa.

- Nawet jeżeli pojawiają się nowe zakażenia, to bardzo szybko są identyfikowane dane osoby i poddawane kwarantannie albo izolacji, a część, która potrzebuje, otrzymuje dodatkową opiekę medyczną - powiedział rzecznik rządu.

- Rząd w tej chwili nie planuje powrotu do obostrzeń. - Kluczem w walce z epidemią jest to, czy w przypadku osób zakażonych możemy podjąć odpowiednią opiekę, a na obecną chwilę liczba wolnych respiratorów i łóżek jest na wystarczającym poziomie, bo sięga do 90 proc. Jedną z ważniejszych rzeczy jest higiena - dezynfekcja miejsc, rąk. Nawet jeżeli pojawiają się nowe zakażenia, to bardzo szybko są identyfikowane dane osoby i poddawane kwarantannie albo izolacji, a część, która potrzebuje, otrzymuje dodatkową opiekę medyczną - dodał.

Osoby powracające do kraju z terenu UE nie będą musiały odbywać kwarantanny, jednak spoza tego obszaru już tak. - Na obszarze UE jesteśmy w stanie dosyć dobrze identyfikować problem, jeśli chodzi o ogniska zakażeń i reagować np. zamykaniem poszczególnych kierunków lotów - wyjaśnił Piotr Müller.

Źródło: Polskie Radio

Zobacz także