Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner

Stany Zjednoczone nowym epicentrum pandemii koronawirusa?

MedExpress Team

Kalina Gierblińska

Opublikowano 24 marca 2020 17:48

Stany Zjednoczone nowym epicentrum pandemii koronawirusa? - Obrazek nagłówka
Fot. Getty Images/iStockphoto

Według prognoz Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), Stany Zjednoczone mogą stać się nowym epicentrum pandemii koronawirusa. Powodem jest znaczące przyspieszenie rozprzestrzeniania się infekcji. Nowego wirusa zdiagnozowano u ponad 42 000 mieszkańców USA. Gubernatorzy z kolejnych stanów nawołują do pozostania w domach.

MAKE AMERICA GREAT HEALTHY AGAIN

Rzeczniczka WHO, Margaret Harris, potwierdziła, że w ciągu ostatniej doby 85 procent nowych przypadków zakażenia koronawirusem na świecie pochodziło z Europy i Stanów Zjednoczonych. Spośród nich 40 procent pochodziło ze Stanów Zjednoczonych. W miniony poniedziałek organizacja odnotowała największy od grudnia, dzienny wzrost infekcji (40 000 nowych przypadków). Jakie decyzje podejmie prezydent Donald Trump? Czy Ameryka stanie się jeszcze potężniejsza właśnie na przykładzie walki z wirusem? Harris podkreśliła, że dopóki nie zostaną wprowadzone nowe i bardziej rygorystyczne środki ograniczające, należy spodziewać się kolejnych wyższych statystyk.

Do tej pory to Europa stanowiła epicentrum rozwoju wirusa, a Włochy były krajem najbardziej dotkniętym tą katastrofą. Obecnie liczba ofiar śmiertelnych we Włoszech zaczęła spowalniać. Według Harris ten punkt zwrotny to światełko we „włoskim” tunelu, ale jest za wcześnie, by tak jednoznacznie to określać. Rzeczniczka wyraziła zaniepokojenie rosnącą liczbą przypadków zachorowań w krajach o słabym systemie opieki zdrowotnej i wysokiej częstotliwości występowania HIV.

Źródło: Reuters

Podobne artykuły

147971020
10 kwietnia 2024
Msolecka
Felieton Małgorzata Solecka

Zakupy covidowe. Coś tu pachnie

27 lutego 2024

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.