Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner
Prof. Wojciech Maksymowicz

Szczepionki przeciw koronawirusowi powinny być wyrywane na wszelkie sposoby

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 13 stycznia 2021 09:02

Szczepionki przeciw koronawirusowi powinny być wyrywane na wszelkie sposoby - Obrazek nagłówka
Fot. MedExpress TV


We wtorek szef kancelarii premiera, pełnomocnik rządu do spraw szczepień przeciw COVID-19 Michał Dworczyk poinformował, że ponad 300 tysięcy osób zostało już zaszczepionych.

W środę gościem programu "Rozmowa Piaseckiego" w TVN24 był Wojciech Maksymowicz, były minister zdrowia i poseł Porozumienia. Opowiedział o szczepieniach przeciw COVID-19.

- Cały czas budzą mój niepokój wszelkie działania organizacyjne. Już na przełomie kwietnia i maja sygnalizowałem, że trzeba będzie wszystko zrobić, żeby pozyskać szczepionki, jeżeli dojdzie do ich wyprodukowania. Oficjalnie i na wszelkich spotkaniach przedstawiałem konieczność stanięcia na głowie, to po prostu powinno być wyrywane na wszelkie sposoby, tak robi Izrael, tak robią Niemcy. Jesteśmy na wojnie, umierają dziesiątki tysięcy ludzi. To jest walka o życie - powiedział Wojciech Maksymowicz. - Gdybyśmy my mieli w tej chwili 15 milionów dawek, byłby absolutnie spokojny - dodał.

Aktualnie trwają szczepienia medyków w ramach grupy "0". Szczepionkę na COVID przyjęło już ponad 300 tys. osób. Od 15 stycznia ruszą zapisy na szczepienia dla seniorów powyżej 80 roku życia. 25.01 rozpoczną się szczepienia populacyjne dla seniorów 70 +.

Źródło: TVN 24

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także