Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner
Szczepienia

Unia Europejska sobie radzi. A co z Polską?

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 28 lipca 2021 10:23

Unia Europejska sobie radzi. A co z Polską? - Obrazek nagłówka
Fot. Getty Images/iStockphoto
Unia Europejska (UE) poinformowała, że co najmniej 70 proc. dorosłej populacji otrzymało już pierwszą dawkę szczepionki przeciw COVID-19. Z kolei 57 proc. dorosłych zalicza się do grupy osób w pełni zaszczepionych.

Komisarz UE ds. Zdrowia, Stella Kyriakides, powiedziała, że to milowy krok w walce z pandemią. Te statystyki pokazują, że Unia Europejska osiągnie swój cel dotyczący szczepień do końca lata.
Kampania szczepionkowa UE zaczęła się, w porównaniu do działań podjętych w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych, dosyć powoli. Na początku opóźnienia w dostawie szczepionek były dużym utrudnieniem. Jednak po gwałtownym wzroście dostaw od drugiego kwartału, zwłaszcza preparatów Pfizer/BioNTech, Unia Europejska znalazła się wśród liderów w szczepieniu przeciw COVID-19.


„Proces nadrabiania zaległości był bardzo udany, ale musimy kontynuować nasz wysiłek. Wariant Delta jest bardzo niebezpieczny. Dlatego wzywam każdego, kto ma taką możliwość, do zaszczepienia się. Dla własnego zdrowia i ochrony innych” – powiedziała przewodnicząca Komisji Europejskiej, Ursula von der Leyen.

W Polsce do tej pory (dane na 26 lipca) pierwszą dawkę szczepionki przyjęło 47,7 proc. osób, a po dwóch dawkach jest 44,9 proc. Polaków. Rząd w najbliższym czasie planuje podjąć decyzje w kwestii restrykcji dla niezaszczepionych i zaszczepionych oraz w sprawie wprowadzenia obowiązku szczepień dla lekarzy i nauczycieli. Rada Medyczna przy premierze zaleca, by obowiązkowe szczepienia dotyczyły również pracowników barów i restauracji.

Źródło: Reuters

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także